Badania pokazują, że 30% bankructw w Holandii jest spowodowanych niezapłaconymi fakturami. Czy Twoja firma ma klienta, który wciąż nie zapłacił? A może jesteś osobą prywatną i masz dłużnika, który wciąż jest ci winien pieniądze? Następnie skontaktuj się z Law & More prawnicy ds. windykacji.

ZBIERAĆ WYJĄTKOWE FAKTURY?
KONTAKT LAW & MORE

Prawnik windykacyjny

Badania pokazują, że 30% bankructw w Holandii jest spowodowanych niezapłaconymi fakturami. Czy Twoja firma ma klienta, który wciąż nie zapłacił? A może jesteś osobą prywatną i masz dłużnika, który wciąż jest ci winien pieniądze? Następnie skontaktuj się z Law & More prawnicy ds. windykacji. Rozumiemy, że niezapłacone faktury są bardzo denerwujące i niepożądane, dlatego pomagamy Ci od początku do końca procesu windykacji. Nasi prawnicy zajmujący się windykacją mogą przejść z tobą zarówno pozasądową procedurę windykacyjną, jak i sądową. Law & More zna także prawo przywiązania i może pomóc w przypadku bankructwa. Wreszcie, nie ma dla nas znaczenia, czy dłużnik mieszka w Holandii, czy ma siedzibę za granicą. Ze względu na nasze międzynarodowe pochodzenie kwalifikujemy się do bardziej złożonych, spornych lub większych roszczeń.

szybkie Menu

Jeśli chodzi o windykację, prawdopodobnie myślisz o agencji windykacyjnej lub komorniku niż o prawniku windykacyjnym. Jest tak, ponieważ wszystkie trzy strony są w stanie odzyskać zaległe długi. Istnieją jednak pewne istotne kroki w procesie windykacji, które zasadniczo może przeprowadzić prawnik ds. Windykacji:

• Tylko prawnik windykacyjny jest uprawniony do prowadzenia postępowań sądowych w przypadku roszczeń przekraczających 25.000,00 XNUMX EUR.
• Upoważniony do zajęcia nieruchomości i dochodu dłużnika
• Tylko prawnik windykacyjny jest uprawniony do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.
• Tylko prawnik windykacyjny jest upoważniony do prowadzenia międzynarodowych spraw windykacyjnych.
• Kwalifikowany do rozstrzygania sporów prawnych. Prawnik zajmujący się windykacją jest bardziej odpowiedni, aby zapewnić niestandardowe rozwiązania oraz ocenić i obalić obronę.

Często zdarza się, że podczas procesu windykacji nadal konieczne jest przejście z agencji windykacyjnej lub komornika na prawnika windykacyjnego. W takiej sytuacji łatwiej i lepiej jest być od razu w tej samej firmie, w której jesteś już znany, a plik został już dla Ciebie utworzony.

Ruby van Kersbergen

Ruby van Kersbergen

Radca prawny

 Zadzwoń +31 40 369 06 80

Dlaczego Law & More?

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępny od poniedziałku do piątku
od 08:00 do 22:00 oraz w weekendy od 09:00 do 17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy słuchają twojej sprawy i zgłaszają się
z odpowiednim planem działania

Osobiste podejście

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy gwarantuje, że 100% naszych klientów poleca nas, a my jesteśmy oceniani średnio na 9.4

"Otrzymałem
profesjonalne doradztwo
w uzgodnionym terminie ”.

Podejście agencji windykacyjnej

Dla każdej procedury windykacji należy podjąć szereg kroków. Pierwszym krokiem jest poinformowanie dłużnika, że ​​nie wywiązuje się ze swojego zobowiązania do zapłaty. Wynika to z faktu, że musisz dać mu możliwość zapłaty w rozsądnym terminie bez żadnych dodatkowych kosztów. W tym celu należy wysłać dłużnikowi pisemne przypomnienie. To przypomnienie nazywa się zawiadomieniem o niewykonaniu zobowiązania. Termin czternastu dni jest zwykle uważany za rozsądny okres, w którym dłużnik jest proszony o spłatę roszczenia. Oczywiście, Law & MoreAdwokaci mogą sporządzić dla Ciebie zawiadomienie o zaniedbaniu.

Jeśli nie zostanie wysłane zawiadomienie o niewykonaniu zobowiązania, sędzia odrzuci wszelkie roszczenia o odszkodowanie. Istnieją jednak sytuacje, w których nie jest konieczne wysyłanie zawiadomienia o niewykonaniu zobowiązania, np. Zgodność z umową jest trwale niemożliwa. Niemniej jednak zaleca się, aby zawsze wysyłać powiadomienie o niewykonaniu zobowiązania. Jeśli żądanie zapłaty nie zostanie spełnione, możemy rozpocząć proces windykacji.

Cztery kroki z prawej kolekcji

Kontakt Law & More obraz

Kontakt Law & More

Czy masz do czynienia z klientem niepłacącym? Kontakt Law & More

Obraz ingebrekestelling

Powiadomienie o niewykonaniu zobowiązania

Wzywamy dłużnika do zapłaty w drodze zawiadomienia o niewykonaniu zobowiązania

Obraz fasetowy Minnelijke

Faza polubowna

Organizujemy negocjacje w celu spłacenia dłużnika lub zawarcia umowy o płatności

Gerechelijke fase image

Faza sądowa

Rozpoczynamy postępowanie prawne i w razie potrzeby zajmujemy nieruchomość

próbka1X1_

Fazy ​​procesu windykacji

Istnieją dwa możliwe etapy procesu windykacyjnego: etap polubowny, znany również jako etap pozasądowy oraz etap sądowy.

Faza polubowna
Jeśli relacje między stronami są dobre, zaleca się najpierw przejść przez fazę polubownego. Na tym etapie staramy się zachęcić dłużnika do zapłaty za pomocą pisemnych przypomnień i kontaktu telefonicznego. Możliwe, że te dyskusje i negocjacje doprowadzą do ustalenia płatności. Zalecamy ustanowienie uzgodnienia dotyczącego płatności. Nasi prawnicy zajmujący się windykacją mogą się tym zająć. Zaletą fazy polubownej jest to, że relacje między stronami często nie są niszczone i że nie są należne żadne koszty postępowania sądowego.

Faza sądowa
Jeżeli etap polubowny nie może zakończyć się zapłatą dłużnika lub ugodą w sprawie płatności, można wszcząć postępowanie sądowe. Możliwe jest również pominięcie etapu polubownego i natychmiastowe wszczęcie postępowania sądowego. Na etapie sądowym dochodzimy zapłaty zaległych kwot i kosztów windykacji przed sądem. Przed rozpoczęciem postępowania sądowego może być możliwe zajęcie majątku dłużnika. Nazywa się to napadem konserwatorium. Zajęcie przed sądem ma na celu zapewnienie, że dłużnik nie będzie w stanie przenieść majątku przed wydaniem orzeczenia przez sąd, tak abyś mógł faktycznie odzyskać swoje koszty od dłużnika. Jeśli sędzia dokona cesji Twojego roszczenia, zajęcie zapobiegawcze zostanie przekształcone w wykonalne zajęcie. Oznacza to, że zajęte aktywa mogą zostać sprzedane publicznie przez komornika, jeśli dłużnik nadal nie płaci. Wpływy z tych aktywów zostaną wykorzystane na pokrycie roszczenia. Law & MorePrawnicy zajmujący się windykacją mają doświadczenie w zakresie prawa egzekucyjnego i chętnie służą pomocą w trakcie postępowania sądowego.

Zapobieganie ryzyku
Law & More zapewnia również wsparcie w celu zapobiegania ryzyku związanemu z płatnościami i opóźnieniami w płatności. Na przykład zalecamy klientom, aby w swoich ogólnych warunkach i warunkach uwzględniali warunki płatności, które mogą uniknąć dwuznaczności w przypadku opóźnionej płatności. Czy chcesz więcej informacji na ten temat? Skontaktuj się z prawnikami windykacyjnymi Law & More.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla ciebie jako kancelarii prawnej w Eindhoven?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij e-mail na adres:

Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More - [email chroniony]
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More - [email chroniony]

Law & More B.V.