POTRZEBUJESZ POMOCY W ODDZIELENIU? PROSIMY O KONTAKT Z NASZYMI PRAWNIKAMI DIVORCE

Prawnik od rozwodów

Rozwód to wielkie wydarzenie dla każdego.
Dlatego nasi prawnicy zajmujący się rozwodami służą osobistą poradą.

Pierwszym krokiem do uzyskania rozwodu jest zatrudnienie prawnika rozwodowego. Rozwód ogłasza sędzia, a pozew o rozwód może wnieść do sądu tylko prawnik. Istnieją różne aspekty prawne postępowania rozwodowego, o których decyduje sąd. Przykładami tych aspektów prawnych są:

• Jak podzielone są wspólne aktywa?
• Czy twój były partner ma prawo do części twojej emerytury?
• Jakie są konsekwencje podatkowe rozwodu?
• Czy Twój partner ma prawo do alimentów dla współmałżonka?
• Jeśli tak, to ile to alimenty?
• A jeśli masz dzieci, jak układa się z nimi kontakt?

Aylin Selamet

Radca prawny

Dlaczego Law & More?

Łatwo dostępny


Law & More jest dostępny od poniedziałku do piątku od 08:00 do 22:00 oraz w weekendy od 09:00 do 17:00

Dobra i szybka komunikacja


Nasi prawnicy wysłuchają Twojej sprawy i opracują odpowiedni plan działania

Osobiste podejście


Nasza metoda pracy gwarantuje, że 100% naszych klientów poleca nas, a my jesteśmy oceniani średnio na 9.4

"Law & More prawnicy są zaangażowani i potrafią wczuć się w problem klienta ”.

Szczegółowy plan od naszych prawników zajmujących się rozwodami

Kiedy skontaktujesz się z naszą firmą, jeden z naszych doświadczonych prawników skontaktuje się z Tobą bezpośrednio. Law & More wyróżnia się na tle innych kancelarii, ponieważ nasza kancelaria nie posiada sekretariatu, co zapewnia nam krótką komunikację z naszymi klientami. Kiedy kontaktujesz się telefonicznie z naszymi prawnikami w związku z rozwodem, najpierw zadadzą ci szereg pytań. Następnie zaprosimy Cię do naszego biura w Eindhoven, abyśmy mogli Cię poznać. Jeśli chcesz, spotkanie może odbyć się również przez telefon lub wideokonferencję.

Spotkanie wprowadzające

• Podczas tej pierwszej wizyty możesz opowiedzieć swoją historię, a my przyjrzymy się kontekstowi Twojej sytuacji. Nasi wyspecjalizowani prawnicy zajmujący się rozwodami również zadadzą niezbędne pytania.
• Następnie omówimy z Tobą konkretne kroki, które należy podjąć w Twojej sytuacji i jasno to nakreślimy.
• Dodatkowo podczas tego spotkania wskażemy, jak wygląda postępowanie rozwodowe, czego możesz się spodziewać, jak długo to postępowanie będzie ogólnie trwać, jakich dokumentów będziemy potrzebować itp.
• W ten sposób będziesz miał dobry pomysł i będziesz wiedział, co się dzieje. Pierwsze pół godziny tego spotkania jest bezpłatne. Jeśli podczas spotkania zdecydujesz, że chciałbyś skorzystać z pomocy jednego z naszych doświadczonych prawników rozwodowych, zapiszemy niektóre Twoje dane w celu sporządzenia umowy zaręczynowej.

Umowa cesji

Po pierwszym spotkaniu od razu otrzymasz od nas umowę zlecenia na e-mail. Umowa ta stanowi na przykład, że będziemy Ci doradzać i pomagać podczas rozwodu. Prześlemy Ci również ogólne warunki, które mają zastosowanie do naszych usług. Umowę cesji możesz podpisać cyfrowo.

Po

Po otrzymaniu podpisanej umowy cesji nasi doświadczeni prawnicy rozwodowi natychmiast przystąpią do pracy nad Twoją sprawą. W Law & More, będziesz informowany o wszystkich krokach, jakie podejmuje w Twoim imieniu prawnik rozwodowy. Oczywiście wszystkie kroki zostaną najpierw uzgodnione z Tobą.

W praktyce pierwszym krokiem jest często wysłanie do partnera listu z zawiadomieniem o rozwodzie. Jeśli ma już prawnika zajmującego się rozwodami, pismo jest adresowane do jego prawnika.

W tym liście informujemy, że chcesz się rozwieść ze swoim partnerem i że radzimy mu skorzystać z usług prawnika, jeśli jeszcze tego nie zrobił. Jeśli Twój partner ma już prawnika, a my kierujemy pismo do jego prawnika, przeważnie wyślemy pismo zawierające Twoje życzenia dotyczące na przykład dzieci, mieszkania, zawartości itp.

Prawnik twojego partnera może wtedy odpowiedzieć na to pismo i wyrazić życzenia twojego partnera. W niektórych przypadkach planowane jest czterostronne spotkanie, podczas którego staramy się wspólnie dojść do porozumienia.

Jeśli nie uda się dojść do porozumienia z partnerem, możemy również złożyć wniosek o rozwód bezpośrednio do sądu. W ten sposób rozpoczyna się procedura.

• Czy jesteś osobą fizyczną?
• Czy potrzebujesz porady prawnej?
• Czy chcesz mieć wgląd w swoją sytuację prawną?

Skontaktuj się z nami bezpośrednio za pomocą przycisku.
Oddzwonimy jak najszybciej.

Co powinienem zabrać ze sobą do prawnika zajmującego się rozwodami?

Aby jak najszybciej rozpocząć procedurę rozwodową po spotkaniu wprowadzającym, wymagane są liczne dokumenty. Poniższa lista zawiera wykaz wymaganych dokumentów. Nie wszystkie dokumenty są potrzebne w przypadku wszystkich rozwodów. Twój prawnik rozwodowy wskaże, w konkretnej sprawie, jakie dokumenty są potrzebne do zaaranżowania rozwodu. Zasadniczo wymagane są następujące dokumenty:

• Książeczka ślubna lub umowa o wspólnym pożyciu.
• Dokument zawierający umowę przedmałżeńską lub partnerską. Nie dotyczy to sytuacji, gdy pozostajesz w związku małżeńskim we wspólnocie majątkowej.
• Umowa hipoteczna i związana z nią korespondencja lub umowa najmu domu.
• Przegląd rachunków bankowych, rachunków oszczędnościowych, rachunków inwestycyjnych.
• Roczne sprawozdania, paski wypłat i zestawienia świadczeń.
• Ostatnie trzy zeznania podatkowe.
• Jeśli masz firmę, ostatnie trzy roczne sprawozdania finansowe.
• Polisa ubezpieczenia zdrowotnego.
• Przegląd ubezpieczeń: jak nazywają się ubezpieczenia?
• Informacje o naliczonych emeryturach. Gdzie gromadzono emeryturę podczas małżeństwa? Kim byli klienci?
• W przypadku długów: zbierz dokumenty uzupełniające oraz kwotę i czas trwania długów.

Jeśli chcesz, aby postępowanie rozwodowe rozpoczęło się szybko, dobrze jest zebrać te dokumenty z wyprzedzeniem. Twój prawnik może wtedy przystąpić do pracy nad Twoją sprawą natychmiast po spotkaniu wprowadzającym!

Rozwód i dzieci

W przypadku zaangażowania dzieci ważne jest, aby wziąć pod uwagę również ich potrzeby. Dbamy o to, aby te potrzeby były uwzględniane w jak największym stopniu. Nasi prawnicy zajmujący się rozwodami mogą opracować z Tobą plan wychowawczy, w którym zostanie ustalony podział opieki nad Twoimi dziećmi po rozwodzie. Możemy również obliczyć dla Ciebie kwotę alimentów, jaka ma być wypłacana lub otrzymywana.

Czy jesteś już rozwiedziony i czy masz konflikt dotyczący, na przykład, zgodności z partnerem lub alimentami na dziecko? A może masz powody, by sądzić, że Twój były partner ma teraz wystarczające środki finansowe, aby o siebie zadbać? Również w takich przypadkach nasi prawnicy zajmujący się rozwodami mogą zapewnić pomoc prawną.

Często zadawane pytania dotyczące rozwodu

Ile kosztuje zatrudnienie prawnika?
Law & More pracuje w oparciu o stawkę godzinową. Nasza stawka godzinowa to 195 € bez 21% VAT. Pierwsza półgodzinna konsultacja jest bezpłatna. Law & More nie działa na zasadzie pomocy dotowanej przez rząd.

Jaka jest metoda pracy Law & More?
Prawnicy przy ul Law & More są zaangażowani w twoje problemy. Przyglądamy się Twojej sytuacji, a następnie analizujemy Twoją sytuację prawną. Razem z Tobą szukamy trwałego rozwiązania Twojego sporu lub problemu.

Jak długo trwa procedura rozwodowa?
Jeśli się zgodzisz, możesz zatrudnić wspólnego prawnika. W takim przypadku sąd może wydać orzeczenie o rozwodzie w ciągu kilku tygodni. Jeśli się nie zgodzisz, każdy z was będzie musiał zatrudnić własnego prawnika. W takim przypadku rozwód może zająć miesiące.

Czy rozprawa sądowa jest konieczna do rozwodu?
Jeśli zdecydujesz się na wspólny rozwód, nie ma potrzeby przeprowadzania rozprawy sądowej. Jednostronny rozwód jest rozpatrywany na rozprawie sądowej.

Co to jest mediacja?
W mediacji starasz się znaleźć rozwiązanie wspólnie z drugą stroną pod okiem mediatora. Dopóki istnieje chęć obu stron do szukania rozwiązania, mediacja ma szanse powodzenia.

Jak przebiega proces mediacji?
Proces mediacji składa się z: rozmowy wstępnej i kilku sesji w celu osiągnięcia porozumienia. W przypadku osiągnięcia porozumienia, zawarte porozumienia są sporządzane na piśmie.

Kiedy jestem po rozwodzie?
Jesteś rozwiedziony od dnia, w którym orzeczenie orzekające rozwód zostało wpisane do rejestru stanu cywilnego gminy, w której zawarł związek małżeński.

Mój były partner i ja nie możemy dojść do porozumienia w sprawie podziału małżeńskiej wspólnoty majątkowej, co powinniśmy teraz zrobić?
Możesz zwrócić się do sądu o ustalenie (sposób) podziału małżeńskiej wspólnoty majątkowej między Tobą a Twoim byłym partnerem.

Co zrobić ze wspólną własnością?
Jeśli jesteś w związku małżeńskim we wspólnocie majątkowej, możesz podzielić te rzeczy na połowy lub odebrać je drugiej osobie w celu rozważenia ich wartości.

Chcę dalej mieszkać w naszym wspólnym domu, czy to możliwe?
Punktem wyjścia jest to, że możesz nadal mieszkać we wspólnym domu, pod warunkiem, że jesteś w stanie spłacić połowę jakiejkolwiek wartości dodatkowej swojemu byłemu partnerowi i zwolnić byłego partnera z solidarnej odpowiedzialności za kredyty hipoteczne.

Zakończenie konkubinatu stanu wolnego, jak to działa?
Możesz zaaranżować finansowe rozliczenie relacji poza sądem. Jeśli macie razem dzieci, nad którymi oboje sprawujecie władzę, jesteście prawnie zobowiązani do sporządzenia planu wychowawczego.

Jakie są koszty rozwodu?
Koszty adwokata zależą od czasu spędzonego na Twojej sprawie. Koszty sądu wynoszą 309 EUR (opłaty sądowe). Opłaty komornika za doręczenie pozwu rozwodowego wynoszą około 100 euro.

Co dzieje się ze zgromadzoną emeryturą po rozwodzie?
Ustawowe uregulowanie (wyrównanie emerytury) oznacza, że ​​masz prawo do wypłaty 50% emerytury zgromadzonej przez Twojego byłego partnera w czasie trwania małżeństwa. Jeśli obaj partnerzy wyrażą zgodę, możesz zamienić swoje uprawnienia do emerytury i emerytury partnerskiej na własne niezależne prawo do emerytury (konwersja) lub wybrać inny podział.

Co to jest umowa rozwodowa?
Umowa rozwodowa to umowa między byłymi partnerami, w której można zawrzeć umowę po rozwodzie. Na przykład możesz dokonać ustaleń finansowych, ustaleń dotyczących dzieci i alimentów. Jeśli ugoda rozwodowa jest częścią orzeczenia sądowego, jest prawnie wykonalna.

Co mogę zrobić, jeśli mój były partner nie przestrzega zasad zawartych w przymierzu rozwodowym?
Jeśli ugoda rozwodowa jest częścią orzeczenia sądowego, umowa rozwodowa nadaje tytuł wykonawczy. Wtedy jest prawnie wykonalny.

Co się stanie, jeśli zostanę w związku małżeńskim we wspólnocie majątkowej?
Kiedy pozostajesz w związku małżeńskim we wspólnocie majątkowej, w zasadzie wszystkie twoje aktywa i długi są łączone. W przypadku rozwodu wszystkie aktywa i długi są co do zasady równo podzielone między wami. Czasami może się zdarzyć, że pewne rzeczy są wykluczone, na przykład prezent lub spadek.

Ale uwaga: od 2018 roku standardem jest zawieranie małżeństw w ograniczonej wspólnocie majątkowej. Oznacza to, że majątek zgromadzony przed zawarciem małżeństwa nie jest zaliczany do wspólnoty. Jedynie majątek zgromadzony przez małżonków w trakcie trwania małżeństwa staje się wspólnym majątkiem. Wykluczone jest zatem wszystko, co osoba posiadała prywatnie przed zawarciem małżeństwa. Wszystko, co powstaje po ślubie w postaci majątku i / lub długów, staje się własnością obu stron. Ponadto dary i spadki pozostają własnością osobistą, również w okresie trwania małżeństwa. Wyjątkiem może być dom, który został zakupiony wspólnie przed zawarciem małżeństwa.

Co się stanie, jeśli zawarłem związek małżeński na podstawie umowy przedmałżeńskiej?
Kiedy się ożeniłeś, zdecydowałeś się rozdzielić majątek i długi. Jeśli chcesz uzyskać rozwód, weź pod uwagę wszelkie klauzule ugodowe lub inne uzgodnione ustalenia.

Co to jest klauzula ugodowa?
Klauzule rozliczeniowe to umowy dotyczące rozliczenia lub podziału określonych dochodów i wartości. Istnieją dwie formy rozliczenia: 1) Klauzula okresowego rozliczenia: na koniec każdego roku pozostałe zaoszczędzone saldo na rachunku (rachunkach) jest dzielone sprawiedliwie. Podjęto decyzję o oddzieleniu majątku prywatnego. Rozliczenie następuje po potrąceniu kosztów stałych od wspólnie zgromadzonego kapitału. 2) Ostateczna klauzula ugodowa: W przypadku rozwodu możliwe jest również skorzystanie z ostatecznej klauzuli ugodowej. Ty i Twój partner dzielicie wtedy wspólny majątek w taki sam sposób, jak gdybyście byli małżeństwem we wspólnocie majątkowej. Możesz wybrać, które aktywa nie zostaną uwzględnione w podziale.

Co to są powiązane zasoby? Jakie dobra pozostają poza wspólnotą majątkową?
Niektóre aktywa nie są automatycznie określane jako wspólna własność Ciebie i Twojego partnera. Te elementy mogą nie być wymagane podczas rozwodu. Spadki lub dary również pozostają poza wspólnotą majątkową od 1 stycznia 2018 r. Przed 1 stycznia 2018 r. Akt darowizny lub testament musiał zawierać klauzulę wykluczenia.

Co się stanie, jeśli mieszkacie razem w wynajmowanym mieszkaniu?
Sędzia decyduje, kto może nadal mieszkać w domu po rozwodzie, na wypadek gdybyście oboje chcieli w nim mieszkać. Następnie należy zmienić umowę ze spółdzielnią mieszkaniową lub właścicielem lokalu, tak aby osoba, której przyznano prawo do zamieszkania, była jedynym najemcą. Osoba ta jest wówczas również odpowiedzialna za opłacenie czynszu i innych kosztów.

Co jest, a czego nie obejmuje w sprzęcie gospodarstwa domowego?
Wszystko w domu, stodole, ogrodzie i garażu jest częścią zawartości. Dotyczy to również samochodu lub innych pojazdów. Często wspomina się o nich osobno w przymierzu. Do zawartości nie należą towary połączone, urządzenia do zabudowy w kuchni i na przykład ułożone podłogi.

Często zadawane pytania dotyczące alimentów

Jak przebiega postępowanie w sprawie alimentów?
Postępowanie o alimenty rozpoczyna się od złożenia wniosku. Następnie sąd umożliwi drugiej stronie przedstawienie odpowiedzi na skargę. W takim przypadku postępowanie zostanie wysłuchane. Następnie sąd wyda orzeczenie na piśmie.

Czy mam prawo do alimentów dla małżonka?
Masz prawo do alimentów dla współmałżonka, jeśli pozostawałeś w związku małżeńskim lub zarejestrowanym związku partnerskim i nie możesz samodzielnie się utrzymywać.

Mój były partner nie płaci alimentów, co mogę zrobić?
Możesz powiadomić swojego byłego partnera o niewywiązaniu się z płatności i wyznaczyć termin, w którym alimenty mają zostać zapłacone. Jeśli Twój były partner nadal nie płaci alimentów w wyznaczonym terminie, jest to przypadek niewywiązania się z płatności. Jeśli umowy alimentacyjne są zawarte w nakazie, masz tytuł wykonawczy. Możesz wtedy odzyskać alimenty od byłego partnera poza sądem. Jeśli tak nie jest, możesz zażądać zgodności w sądzie.

Jakie są konsekwencje podatkowe płacenia alimentów?
Alimenty partnerskie podlegają odliczeniu od podatku dla płatnika i są traktowane jako dochód podlegający opodatkowaniu dla odbiorcy. Alimenty na dzieci nie podlegają odliczeniu od podatku ani opodatkowaniu.

Często zadawane pytania dotyczące rozwodowych dzieci

Nie chcę, aby moje dzieci mieszkały z moim byłym partnerem, czy mogę to zorganizować?
Możesz zwrócić się do sądu o ustalenie miejsca zamieszkania Twoich dzieci razem z Tobą. Sąd podejmie taką decyzję, jaka zostanie uznana za zgodną z najlepszym interesem Twoich dzieci, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności sprawy.

Kiedy musisz sporządzić plan wychowawczy i co on zawiera?
Jeśli masz małoletnie dzieci, nad którymi sprawujesz wspólną opiekę, jesteś zobowiązany do sporządzenia planu wychowawczego. Konieczne jest uzgodnienie głównego miejsca zamieszkania dzieci, podziału opieki, sposobu podejmowania decyzji dotyczących dzieci, wymiany informacji dotyczących dzieci oraz podziału kosztów ponoszonych na dzieci (alimenty).

A co z władzą rodzicielską po rozwodzie?
Po rozwodzie władzę rodzicielską zachowują oboje rodzice, chyba że sąd postanowi o wygaśnięciu wspólnej władzy rodzicielskiej.

Kiedy mam prawo do alimentów?
Masz prawo do alimentów, jeśli sam nie masz wystarczających dochodów, aby pokryć koszty swoich dzieci.

W jaki sposób ustalana jest wysokość alimentów na dziecko / partnera?
Możesz uzgodnić wysokość alimentów na dziecko / partnera. Możesz zapisać te umowy w umowie. Jeśli sąd odnotuje te umowy w orzeczeniu rozwodowym, są one prawnie wykonalne. Jeśli nie możesz dojść do porozumienia, możesz zwrócić się do sądu o ustalenie wysokości alimentów. Czyniąc to, sędzia weźmie pod uwagę różne czynniki, takie jak dochody, możliwości finansowe, budżet na dziecko i ustalenia dotyczące wizyt.

Co dzieje się z rzeczami dzieci?
Te rzeczy są własnością samych dzieci. Mogą sami zdecydować, co się z nimi stanie iz którym rodzicem pójść. Jeśli dzieci są za małe, aby o tym zdecydować, ty i twój partner powinniście to zorganizować.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie na naszej liście najczęściej zadawanych pytań, skontaktuj się bezpośrednio z jednym z naszych doświadczonych prawników. Mogą odpowiedzieć na Twoje pytania i chętnie pomyśleć razem z Tobą!

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla ciebie jako kancelarii prawnej w Eindhoven?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij nam e-mail:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More - maxim.hodak@lawandmore.nl