Czy ty i twój były partner macie dzieci razem? W związku z tym alimenty na dzieci stanowią ważną część umów finansowych, które muszą być zawarte podczas procesu rozwodowego. Alimenty na dzieci to kwota, którą rodzic niebędący pielęgniarką przyczynia się do opieki i wychowania dzieci.

CZY CHCESZ OBLICZEĆ WSPARCIE DLA DZIECI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z LAW & MORE

Pomoc dzieciom

Czy ty i twój były partner macie dzieci razem? W związku z tym alimenty na dzieci stanowią ważną część umów finansowych, które muszą być zawarte podczas procesu rozwodowego. Alimenty na dzieci to kwota, którą rodzic niebędący pielęgniarką przyczynia się do opieki i wychowania dzieci.

szybkie Menu

Poziom alimentów na dziecko

W porozumieniu ty i twój były partner możecie uzgodnić wysokość alimentów na dziecko. Umowy te zostaną określone w planie rodzicielskim. Jeśli nie możesz wspólnie dojść do porozumienia, jeden z naszych prawników chętnie Ci pomoże. Możemy pomóc w procesie negocjacji, ustalić wysokość alimentów dla dziecka i opracować plan rodzicielski. Ustalamy alimenty na dziecko, wykonując obliczenia alimentacyjne.

Sędzia przyjrzy się nie tylko sytuacji finansowej osoby otrzymującej alimenty, ale także sytuacji finansowej osoby wypłacającej alimenty. Na podstawie obu sytuacji sąd określi wysokość alimentów na dziecko.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

Radca prawny

 Zadzwoń +31 (0) 40 369 06 80

Potrzebujesz prawnika od rozwodu?

Prawnik od rozwodów

Prawnik od rozwodów

Rozwód to trudny okres. Pomagamy ci przez cały proces

Poproś o rozwód

Poproś o rozwód

Mamy indywidualne podejście i współpracujemy z Tobą w celu znalezienia odpowiedniego rozwiązania

Alimenty dla partnerów

Alimenty dla partnerów

Czy zamierzasz zapłacić lub otrzymać alimenty? I jak dużo? Prowadzimy Cię i pomagamy w tym

Mieszkaj osobno

Mieszkaj osobno

Chcesz żyć osobno? Pomagamy ci

"Law & More prawnicy

są zaangażowani i

może wczuć się w

problem klienta"

Obliczanie alimentów na dziecko

Obliczanie kosztów utrzymania jest dość złożonym obliczeniem, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Law & More z przyjemnością przeprowadzi dla Ciebie obliczenia dotyczące utrzymania.

Określenie potrzeby
Przede wszystkim należy określić potrzeby dzieci. Opiera się na dochodach z okresu tuż przed rozwodem. Jeśli występują specjalne koszty, takie jak międzynarodowa opieka nad szkołą lub dzieckiem, koszty można odpowiednio zwiększyć.

Określenie zdolności finansowej
Po określeniu potrzeb dzieci oblicza się nośność dla obu stron. Obliczenia te określają, czy osoba odpowiedzialna za alimenty ma wystarczającą zdolność finansową, aby móc zapłacić alimenty. W celu ustalenia zdolności finansowej osoby, która musi zapłacić alimenty, należy najpierw ustalić jej dochód netto. Emerytura dziecka stanowi dochód podstawowy, biorąc pod uwagę wszystkie źródła dochodu, takie jak płaca, zasiłek i związany z nim budżet.

Zniżka na opiekę
Rodzic, który musi zapłacić alimenty i który ma również kontakt z dziećmi, będzie również ponosił koszty opieki nad dziećmi. Obejmuje to koszty zakupów, jazdy tam iz powrotem. Zasadniczo w obliczeniach uwzględnia się pewien procent kosztów

Wysokość procentu zależy od liczby dni odwiedzin w tygodniu. Rodzic, który średnio kosztuje jeden dzień w tygodniu koszty opieki nad dzieckiem, otrzymuje na przykład 15% zniżki na opiekę, a rodzic, który opiekuje się dzieckiem trzy dni w tygodniu, otrzymuje 35% zniżki na opiekę.

Porównanie nośności
Ostatnim krokiem do obliczenia wysokości podparcia dla dziecka jest wykonanie równania nośnego. W tym równaniu koszty dzieci są podzielone między ciebie i twojego byłego partnera proporcjonalnie do ich środków utrzymania. Zdolność osoby uprawnionej do alimentów jest porównywana ze zdolnością osoby zobowiązanej do alimentów. Następnie wszelkie zniżki na opiekę zostaną zastosowane i dostosowane w razie potrzeby. Zakres wsparcia przeznaczony jest przede wszystkim na wsparcie dla dzieci. Jeśli po tym jest jeszcze miejsce, sędzia może również ustalić alimenty partnera netto.

Czy chciałbyś wiedzieć, jak twoja sytuacja finansowa będzie wyglądać po rozwodzie? Proszę się skontaktować Law & More i wspólnie możemy ustalić, ile alimentów na dziecko musisz zapłacić lub otrzymać.

Pomoc dzieciom

Zmiana alimentów na dziecko

Jeśli nie można zmienić alimentów na dziecko w porozumieniu z byłym partnerem, możemy złożyć wniosek o zmianę w sądzie. Możemy to zrobić, jeśli nastąpią zmiany okoliczności lub jeśli według ciebie sąd określił alimenty w pierwotnym postanowieniu na podstawie nieprawidłowych lub niekompletnych informacji.

Możesz pomyśleć o następujących sytuacjach, na przykład:

• zwolnienie lub bezrobocie
• usunięcie dzieci
• nowa lub inna praca
• ożenić się ponownie, zamieszkać lub zawrzeć zarejestrowany związek partnerski
• zmiana układu styków

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla ciebie jako kancelarii prawnej w Eindhoven?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij nam e-mail:

Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More - [email chroniony]
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More - [email chroniony]

Law & More B.V.