Czy ty lub twój były partner nie macie wystarczających dochodów, aby żyć po rozwodzie? Następnie drugi partner ma obowiązek wypłacić alimenty byłemu partnerowi.
Kiedy masz prawo do alimenty od swojego byłego partnera? Zasadniczo masz prawo do alimentów partnerskich, jeśli po rozwodzie nie masz wystarczających dochodów, aby utrzymać się.

POTRZEBUJESZ POMOCY W OBLICZENIU ALIMONII PARTNERA?
SKONTAKTUJ SIĘ Z LAW & MORE

Alimenty dla partnerów

Czy ty lub twój były partner nie macie wystarczających dochodów, aby żyć po rozwodzie? Następnie drugi partner ma obowiązek wypłacić alimenty byłemu partnerowi.

szybkie Menu

Kiedy masz prawo do alimenty od swojego byłego partnera?
Zasadniczo masz prawo do alimentów partnerskich, jeśli po rozwodzie nie masz wystarczających dochodów, aby utrzymać się. Twój poziom życia w momencie zawarcia małżeństwa zostanie wzięty pod uwagę w celu ustalenia, czy masz prawo do alimentów partnerskich. W praktyce jeden z obojga partnerów otrzyma prawo do alimentów. W większości przypadków jest to kobieta, szczególnie jeśli była odpowiedzialna za większość spraw związanych z opieką nad domem i dziećmi. W takim przypadku kobieta często nie ma dochodów lub ma ograniczony dochód z pracy w niepełnym wymiarze godzin. W sytuacji, gdy mężczyzna spełnił rolę „męża domowego”, a kobieta zrobiła karierę, mężczyzna może w zasadzie ubiegać się o alimenty partnera.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

Radca prawny

 Zadzwoń +31 (0) 40 369 06 80

Potrzebujesz prawnika od rozwodu?

Pomoc dzieciom

Pomoc dzieciom

Rozwód ma duży wpływ na dzieci. Dlatego przywiązujemy dużą wagę do interesów Twoich dzieci

Poproś o rozwód

Poproś o rozwód

Mamy indywidualne podejście i współpracujemy z Tobą w celu znalezienia odpowiedniego rozwiązania

Alimenty dla partnerów

Prawnik od rozwodów

Rozwód to trudny okres. Pomagamy ci przez cały proces

Mieszkaj osobno

Mieszkaj osobno

Chcesz żyć osobno? Pomagamy ci

"Law & More prawnicy

są zaangażowani i

może wczuć się w

problem klienta"

Poziom alimenty partnera

W porozumieniu ty i twój były partner możecie uzgodnić kwotę alimentów partnera. Jeśli nie uda ci się dojść do porozumienia, jeden z naszych prawników chętnie Ci pomoże. Nie tylko możemy pomóc Ci w procesie negocjacji, ale możemy również określić kwotę alimentów dla Ciebie. Robimy to, wykonując obliczenia dotyczące utrzymania.

Sędzia przyjrzy się nie tylko sytuacji finansowej beneficjenta alimentów, ale także sytuacji finansowej płatnika alimentów. Na podstawie obu sytuacji sąd ustali, czy jeden z was jest uprawniony do otrzymania alimentów, a jeśli tak, to o wysokość alimentu. W niektórych przypadkach możliwe jest, że faktycznie masz prawo do alimentów, ale szczegóły finansowe twojego byłego partnera wskazują, że on lub ona po prostu nie jest w stanie wypłacić alimentów dla partnera.

Obliczanie kosztów utrzymania

Obliczanie kosztów utrzymania jest dość złożonym obliczeniem, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Law & More z przyjemnością przeprowadzi dla Ciebie kalkulację alimentów dla partnera. .

Określenie potrzeby
Wysokość alimentów partnerskich zależy od potrzeby osoby otrzymującej alimenty oraz od zdolności osoby, która musi ją wypłacić. W celu ustalenia potrzeb odbiorcy alimentów przyjmuje się standard w wysokości około 60% dochodu netto rodziny minus koszty dzieci.

Określenie zdolności finansowej
Obie strony wykonują obliczenia nośności. Obliczenia te określają, czy osoba odpowiedzialna za alimenty ma wystarczającą zdolność finansową, aby móc zapłacić alimenty. W celu ustalenia zdolności finansowej osoby, która musi zapłacić alimenty, należy najpierw ustalić jej dochód netto. Płatnik alimentacyjny może najpierw odliczyć szereg kosztów od tego dochodu. Są to głównie koszty, które płatnik alimentów musi ponieść, aby związać koniec z końcem (koszty).

Porównanie nośności
Na koniec należy dokonać porównania nośności. To porównanie służy do obliczenia kwoty alimentów, dla których strony mają równą swobodę finansową. Zakres wierzyciela alimentacyjnego jest porównywany z zakresem dłużnika alimentacyjnego. Chodzi o to, że wierzyciel alimentacyjny nie musi znajdować się w lepszej sytuacji finansowej niż dłużnik alimentacyjny w wyniku wypłaty alimentów.

Czy chciałbyś wiedzieć, jaka będzie Twoja sytuacja finansowa po rozwodzie? Kontakt Law & More a my pomożemy Ci ustalić, ile alimentów będziesz musiał zapłacić lub otrzymać.

Alimenty dla partnerów

Zmieniam alimenty

Jeśli chcesz jednostronnie anulować lub zmienić alimenty partnera, należy to zrobić przez sąd. Możemy złożyć wniosek o zmianę w sądzie w Twoim imieniu. Sąd może zmienić alimenty partnera, tj. Zwiększyć, zmniejszyć lub ustawić zero. Zgodnie z prawem musi nastąpić „zmiana okoliczności”. Jeśli sąd uzna, że ​​nie nastąpiła zmiana okoliczności, wniosek nie zostanie uwzględniony. Pojęcie to nie jest dalej wyjaśnione w prawie i dlatego może dotyczyć szerokiego zakresu okoliczności. W praktyce często wiąże się to ze zmianą sytuacji finansowej jednego z byłych partnerów.

Zakończenie alimentów partnerskich
Obowiązek zapłaty alimentów dla partnera może zakończyć się w następujących sytuacjach:

• w przypadku śmierci twojej lub byłego partnera;
• jeżeli upłynął maksymalny okres alimentów określony przez sąd;
• jeśli osoba otrzymująca alimenty ponownie wyjdzie za mąż, zawrze zarejestrowany związek partnerski lub zacznie mieszkać razem;
• jeśli sytuacja finansowa uległa zmianie i osoba otrzymująca alimenty może utrzymywać się z własnych dochodów

Nasi prawnicy zajmujący się rozwodami znają zarówno prawo rodzinne, jak i przedsiębiorcze know-how, dlatego są idealnie przygotowani do udzielenia ci pomocy prawnej i podatkowej w takich przypadkach. Potrzebujesz prawnika od rozwodów? Kontakt Law & More.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla ciebie jako kancelarii prawnej w Eindhoven?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij nam e-mail:

Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More - [email chroniony]
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More - [email chroniony]

Law & More B.V.