Wiele dużych fabryk i firm energetycznych emituje gazy cieplarniane, takie jak CO2. Zgodnie z protokołem z Kioto i konwencją klimatyczną handel emisjami stosuje się w celu zmniejszenia emisji takich gazów cieplarnianych z przemysłu i sektora energetycznego.

POTRZEBUJESZ DOZWOLEŃ NA EMISJĘ?
UNIKAĆ Grzywny

Handel emisjami (prawo energetyczne)

Wiele dużych fabryk i firm energetycznych emituje gazy cieplarniane, takie jak CO2. Zgodnie z protokołem z Kioto i konwencją klimatyczną handel emisjami stosuje się w celu zmniejszenia emisji takich gazów cieplarnianych z przemysłu i sektora energetycznego. Handel emisjami w Holandii jest regulowany przez europejski system handlu emisjami, EU ETS. W ramach EU ETS ustanowiono limit uprawnień do emisji, który jest równy całkowitej dopuszczalnej emisji CO2. Limit ten wynika z celów redukcji, które UE chce osiągnąć, i zapewnia, że ​​emisje wszystkich firm objętych handlem emisjami nie przekroczą ustalonego celu.

szybkie Menu

Uprawnienia do emisji

Przedsiębiorstwo uczestniczące w systemie handlu uprawnieniami do emisji otrzymuje roczną liczbę bezpłatnych uprawnień do emisji. Oblicza się to częściowo na podstawie poprzednich poziomów produkcji i wzorców wydajności procesu produkcyjnego przedsiębiorstwa pod względem emisji CO2. Uprawnienie do emisji daje każdej firmie prawo do emisji określonej ilości gazów cieplarnianych i stanowi 1 tonę emisji CO2. Czy Twoja firma kwalifikuje się do przydziału uprawnień do emisji? Wtedy ważne jest, aby właściwie obliczyć, ile CO2 Twoja firma emituje każdego roku, aby otrzymać odpowiednią liczbę uprawnień do emisji. Dzieje się tak, ponieważ każdego roku każda firma musi zrzec się takiej samej liczby uprawnień do emisji, jaką wyemitowała w tonach gazów cieplarnianych.

Tom Meevis

Tom Meevis

Partner Zarządzający / Adwokat

 Zadzwoń +31 (0) 40 369 06 80

Nasze doświadczenie w zakresie prawa energetycznego

Obraz energii Zonne

Energia słoneczna

Koncentrujemy się na prawie energetycznym, które koncentruje się na energii wiatrowej i słonecznej

Prawo ochrony środowiska

Prawo ochrony środowiska

Zarówno prawo holenderskie, jak i europejskie mają zastosowanie do prawa ochrony środowiska. Pozwól nam poinformować Cię i doradzić

Obraz Emmisierecht / emmisiehandel

Prawo energetyczne

Kupujesz, dostarczasz lub wytwarzasz energię? Law & More udziela pomocy prawnej

Wizerunek producenta energii

Producent energii

Czy masz do czynienia z podeszwą energii? Nasi eksperci chętnie Ci pomogą

"Chciałem
mieć prawnika, który
jest zawsze dla mnie gotowy,
nawet w weekendy ”

Handel emisjami

Firmy, które emitują więcej gazów cieplarnianych niż mają uprawnienia do emisji w celu rezygnacji, mogą zostać ukarane grzywną. Czy tak jest w przypadku Twojej firmy? Jeśli tak, możesz kupić dodatkowe uprawnienia do emisji, aby uniknąć kary. Możesz nie tylko kupić dodatkowe uprawnienia do emisji od, na przykład, podmiotów handlujących prawami do emisji, takimi jak banki, inwestorzy lub agencje handlowe, ale możesz je również uzyskać na aukcji. Może się jednak zdarzyć, że Twoja firma emituje mniej gazów cieplarnianych, a zatem zachowuje uprawnienia do emisji. W takim przypadku możesz rozpocząć handel tymi uprawnieniami do emisji. Zanim będzie można handlować uprawnieniami do emisji, należy otworzyć konto w rejestrze UE, w którym znajdują się uprawnienia. Wynika to z faktu, że UE i / lub ONZ chcą się zarejestrować i sprawdzić każdą transakcję.

Zezwolenie na emisję

Zezwolenie na emisję

Abyś mógł uczestniczyć w systemie handlu emisjami, Twoja firma musi posiadać ważne zezwolenie. W końcu firmy w Holandii nie mogą po prostu emitować gazów cieplarnianych i pod warunkiem, że są objęte zakresem Ustawy o zarządzaniu środowiskiem, muszą ubiegać się o pozwolenie na emisję od Holenderskiego Urzędu ds. Emisji (NEa). Aby uzyskać pozwolenie na emisję, Twoja firma musi sporządzić plan monitorowania i zatwierdzić go przez NEa. Jeśli twój plan monitorowania zostanie zatwierdzony i pozwolenie na emisję zostanie udzielone, musisz aktualizować plan monitorowania, aby dokument zawsze odzwierciedlał rzeczywistą sytuację. Jesteś również zobowiązany do przedłożenia corocznemu raportowi zweryfikowanych emisji do NEa i wprowadzenia danych z raportu emisji do rejestru handlu emisjami CO2.

Czy Twoja firma zajmuje się handlem emisjami i czy masz w związku z tym jakieś pytania lub problemy? A może potrzebujesz pomocy przy składaniu wniosku o pozwolenie na emisję? W obu przypadkach trafiłeś we właściwe miejsce. Nasi specjaliści koncentrują się na handlu emisjami i wiedzą, jak mogą Ci pomóc.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla ciebie jako kancelarii prawnej w Eindhoven?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 e-mail naar:

Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More - [email chroniony]
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More - [email chroniony]

Law & More B.V.