POTRZEBUJESZ prawnika rodzinnego?
ZAPYTAJ O POMOC PRAWNĄ

NASI PRAWNICY SĄ SPECJALISTAMI W PRAWIE HOLENDERSKIM

Sprawdzone Jasny.

Sprawdzone Osobisty i łatwo dostępny.

Sprawdzone Twoje zainteresowania na pierwszym miejscu.

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępny od poniedziałku do piątku
od 08:00 do 22:00 oraz w weekendy od 09:00 do 17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy słuchają twojej sprawy i zgłaszają się
z odpowiednim planem działania

Osobiste podejście

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy zapewnia, że ​​100% naszych klientów
polecić nas i że jesteśmy oceniani średnio na 9.4

/
Prawnik rodzinny
/

Prawnik rodzinny

Czasami możesz mieć do czynienia z kwestią prawną z zakresu prawa rodzinnego. Najczęstszym problemem prawnym w praktyce rodzinnej jest rozwód.

szybkie Menu

Więcej informacji na temat postępowania rozwodowego i naszych prawników rozwodowych można znaleźć na naszej stronie rozwodowej. Oprócz rozwodu możesz również pomyśleć na przykład o uznaniu dziecka, odmowie rodzicielstwa, uzyskaniu opieki nad dzieckiem lub procesie adopcyjnym. Są to kwestie, które należy odpowiednio uregulować, aby uniknąć późniejszych problemów. Szukasz firmy prawniczej specjalizującej się w prawie rodzinnym? Więc znalazłeś właściwe miejsce. Law & More oferuje pomoc prawną w zakresie prawa rodzinnego. Nasi prawnicy zajmujący się prawem rodzinnym służą osobistą poradą.

Oprócz kwestii związanych z uznaniem, opieką, odmową rodzicielstwa i adopcji, nasi prawnicy zajmujący się prawem rodzinnym mogą również pomóc w procedurach dotyczących przesiedleń i nadzoru nad dziećmi. Jeśli masz do czynienia z jedną lub więcej z tych kwestii, dobrze jest skorzystać z pomocy prawnika zajmującego się prawem rodzinnym, który pomoże ci w rozwiązaniu problemu prawnego.

Potrzebujesz rodzinnego prawnika?

Pomoc dzieciom

Każda firma jest wyjątkowa. Dlatego otrzymasz poradę prawną bezpośrednio związaną z Twoją działalnością.

Mamy indywidualne podejście i wspólnie z Państwem pracujemy nad odpowiednim rozwiązaniem.

Alimenty dla partnerów

Siadamy z Tobą, aby opracować strategię.

Mieszkaj osobno

Mieszkaj osobno

Nasi prawnicy korporacyjni mogą oceniać umowy i udzielać porad w ich sprawie.

"Law & More prawnicy
są zaangażowani i potrafią wczuć się w empatię
z problemem klienta”

Potwierdzenie

Potwierdzenie tworzy relacje w prawie rodzinnym między osobą uznającą dziecko a dzieckiem. Męża można nazwać ojcem, a żoną matką. Osoba, która uznaje dziecko, nie musi być biologicznym ojcem ani matką dziecka. Możesz potwierdzić swoje dziecko przed porodem, podczas deklaracji porodu lub w późniejszym terminie.

Co mówią o nas klienci

Odpowiednie podejście

Tom Meevis był zaangażowany w tę sprawę przez cały czas, a na każde moje pytanie odpowiadał szybko i wyraźnie. Z pewnością będę polecać firmę (a Toma Meevisa w szczególności) znajomym, rodzinie i współpracownikom.

10
Mieke
Hoogeloon

Nasi prawnicy rodzinni są gotowi do pomocy:

Biuro Law & More

Warunki uznania dziecka

Jeśli chcesz uznać dziecko, musisz spełnić kilka warunków. Na przykład, aby mieć dziecko, musisz mieć ukończone 16 lat. Ale jest więcej warunków. Potrzebujesz pozwolenia od matki. Chyba że dziecko ma więcej niż 16 lat. Kiedy dziecko ma 12 lat lub więcej, potrzebujesz również pisemnej zgody dziecka. Ponadto nie możesz uznać dziecka, jeśli nie możesz poślubić matki. Na przykład, ponieważ jesteś krewnym matki. Ponadto dziecko, które chcesz potwierdzić, może nie mieć jeszcze dwóch legalnych rodziców. Czy jesteś objęty opieką? W takim przypadku najpierw będziesz potrzebować pozwolenia sądu rejonowego.

Uznanie dziecka w czasie ciąży

Odnosi się to do uznania nienarodzonego dziecka. Możesz potwierdzić dziecko w dowolnej gminie w Holandii. Jeśli (przyszła) matka nie przyjdzie z tobą, musi wyrazić zgodę na piśmie. Czy twój partner jest w ciąży z bliźniakami? Następnie potwierdzenie dotyczy obu dzieci, których partnerka jest w tym czasie w ciąży.

Uznanie dziecka podczas deklaracji urodzenia

Możesz również potwierdzić swoje dziecko, jeśli zgłosisz poród. Musisz zgłosić urodzenie gminie, w której urodziło się dziecko. Jeśli matka nie pójdzie z tobą, musi wyrazić pisemną zgodę na potwierdzenie.

Obraz rodziny-prawnika-uznania (1)Uznanie dziecka w późniejszym terminie

Zdarza się również, że dzieci nie są uznawane, dopóki nie będą dużo starsze lub nawet pełnoletnie. Potwierdzenie jest wówczas możliwe w każdej gminie w Holandii. Od 12 roku życia będziesz potrzebować pisemnej zgody dziecka i matki. Jeśli dziecko ma już 16 lat, potrzebujesz tylko pozwolenia od dziecka.

Wybieranie imienia podczas potwierdzania dziecka

Ważnym aspektem uznania dziecka jest wybór imienia. Jeśli chcesz wybrać nazwisko dziecka podczas potwierdzenia, musisz wraz z partnerem udać się do gminy razem. Jeśli w chwili potwierdzenia dziecko ma ukończone 16 lat, wybierze, jakie nazwisko chce mieć.

Konsekwencje potwierdzenia

Jeśli uznajesz dziecko, stajesz się jego prawnym rodzicem. Będziesz miał wtedy kilka praw i obowiązków. Aby zostać prawnym przedstawicielem dziecka, należy również złożyć wniosek o władzę rodzicielską. Potwierdzenie dziecka oznacza:

 • Pomiędzy osobą, która uznaje dziecko, a dzieckiem powstaje więź prawna.
 • Masz wobec dziecka obowiązek alimentacyjny do ukończenia przez niego 21. roku życia.
 • Ty i dziecko stajecie się nawzajem prawnymi spadkobiercami.
 • Nazwisko dziecka wybieracie wspólnie z matką w momencie potwierdzenia.
 • Dziecko może nabyć Twoje obywatelstwo. Zależy to od prawa kraju, którego jesteś obywatelem.

Czy chcesz potwierdzić swoje dziecko i czy nadal masz pytania dotyczące procedury potwierdzenia? Skontaktuj się z naszymi doświadczonymi prawnikami prawa rodzinnego.

Odmowa rodzicielstwa

Kiedy matka dziecka jest w związku małżeńskim, jej mąż zostaje ojcem dziecka. Dotyczy to również zarejestrowanych związków partnerskich. Można odmówić rodzicielstwa. Na przykład, ponieważ małżonek nie jest biologicznym ojcem dziecka. O odmowę rodzicielstwa może wystąpić ojciec, matka lub samo dziecko. Odmowa powoduje, że prawo nie uznaje legalnego ojca za ojca. Dotyczy to z mocą wsteczną. Prawo udaje, że ojcostwo legalnego ojca nigdy nie istniało. Ma to na przykład konsekwencje dla tego, kto jest ich spadkobiercą.

Istnieją jednak trzy przypadki, w których odmowa rodzicielstwa nie jest (lub nie jest już możliwa):

 • Jeżeli ojciec prawny jest jednocześnie ojcem biologicznym dziecka;
 • Jeżeli legalny ojciec wyraził zgodę na czyn, w wyniku którego jego żona zaszła w ciążę;
 • Jeśli legalny ojciec wiedział już przed ślubem, że jego przyszła żona jest w ciąży.
 • Wyjątek stanowią dwa ostatnie przypadki, w których matka nie była szczera wobec biologicznego ojca dziecka.

Odmowa rodzicielstwa pozostaje ważną decyzją. Prawnicy rodzinni z Law & More są gotowi doradzić Ci w najlepszy możliwy sposób, zanim podejmiesz tę ważną decyzję.

wizerunek rodziny-prawnika-opiekuna (1)Areszt

Małoletnie dziecko nie może samodzielnie podejmować niektórych decyzji. Właśnie dlatego dziecko podlega władzy jednego lub obojga rodziców. Często rodzice automatycznie otrzymują opiekę nad swoimi dziećmi, ale czasami trzeba ubiegać się o opiekę przez procedurę sądową lub poprzez formularz wniosku.

Jeśli masz opiekę nad dzieckiem:

 • Jesteś odpowiedzialny za opiekę i wychowanie dziecka.
 • Prawie zawsze masz obowiązek alimentacyjny, co oznacza, że ​​musisz pokryć koszty opieki i edukacji (do 18 roku życia) oraz koszty życia i nauki (od 18 do 21 roku życia).
 • Zarządzasz pieniędzmi dziecka i innymi rzeczami;
 • Jesteś jego przedstawicielem prawnym.

Opiekę nad dzieckiem można zorganizować na dwa sposoby. Kiedy jedna osoba sprawuje opiekę, mówimy o opiece jednoosobowej, a gdy dwie osoby mają opiekę, dotyczy to opieki wspólnej. Opiekę mogą mieć maksymalnie dwie osoby. Dlatego nie możesz ubiegać się o władzę rodzicielską, jeśli dwie osoby sprawują już opiekę nad dzieckiem.

Kiedy otrzymujesz opiekę nad dzieckiem?

Jesteś w związku małżeńskim lub masz zarejestrowany związek partnerski? Wtedy oboje rodzice będą sprawować wspólną opiekę nad dzieckiem. Jeśli tak nie jest, tylko matka zostanie automatycznie objęta opieką. Czy rodzisz się jako rodzic po urodzeniu dziecka? A może wchodzisz w zarejestrowany związek partnerski? W takim przypadku otrzymasz także automatyczną władzę rodzicielską. Warunkiem jest uznanie dziecka za ojca. Aby uzyskać władzę rodzicielską, nie możesz mieć ukończonych 18 lat, być pod opieką lub mieć zaburzenia psychiczne. Małoletnia matka w wieku 16 lub 17 lat może złożyć do sądu wniosek o oświadczenie o wieku w celu uzyskania opieki nad dzieckiem. Jeżeli żadne z rodziców nie sprawuje opieki, sędzia wyznacza opiekuna.

Wspólna opieka w przypadku rozwodu

Przesłanką rozwodu jest to, że oboje rodzice sprawują wspólną opiekę. W niektórych przypadkach sąd może odstąpić od tej zasady, jeżeli leży to w najlepszym interesie dzieci.

Czy chcesz uzyskać opiekę nad dzieckiem, czy masz inne pytania dotyczące władzy rodzicielskiej? Następnie skontaktuj się z jednym z naszych doświadczonych prawników rodzinnych. Chętnie razem z Tobą myślimy i pomagamy Ci w złożeniu wniosku o władzę rodzicielską!

Przyjęcie

Każdy, kto chce adoptować dziecko z Holandii lub z zagranicy, musi spełniać określone warunki. Na przykład, musisz mieć co najmniej 18 lat więcej niż dziecko, które chcesz adoptować. Warunki adopcji dziecka z Holandii różnią się od warunków adopcji dziecka z zagranicy. Na przykład adopcja w Holandii wymaga, aby adopcja była w najlepszym interesie dziecka. Ponadto dziecko musi być małoletnie. Jeśli dziecko, które chcesz adoptować, ma 12 lat lub więcej, jego adopcja jest wymagana. Ponadto ważnym warunkiem adopcji dziecka z Holandii jest opieka i wychowanie dziecka przez co najmniej rok. Na przykład jako przybrany rodzic, opiekun lub przybrany rodzic.

W przypadku adopcji dziecka z zagranicy ważne jest, aby nie ukończyć jeszcze 42 roku życia. W szczególnych okolicznościach można zrobić wyjątek. Ponadto do adopcji dziecka z zagranicy mają zastosowanie następujące warunki:

 • Ty i Twój partner musicie wyrazić zgodę na wgląd do Systemu Dokumentacji Sądowej (JDS).
  Różnica wieku między najstarszym rodzicem adopcyjnym a dzieckiem nie może przekraczać 40 lat. W przypadku szczególnych okoliczności można również zrobić wyjątek.
 • Twoje zdrowie nie może być przeszkodą w adopcji. Musisz przejść badanie lekarskie.
 • Musisz mieszkać w Holandii.
 • Od momentu wyjazdu dziecka cudzoziemskiego do Holandii, jesteś zobowiązany do pokrycia kosztów opieki i wychowania dziecka.

Kraj, z którego pochodzi przysposobione dziecko, może również nałożyć warunki adopcyjne. Na przykład o twoim zdrowiu, wieku lub dochodach. Zasadniczo mężczyzna i kobieta mogą razem adoptować dziecko z zagranicy tylko wtedy, gdy są małżeństwem.

Czy chcesz adoptować dziecko z Holandii czy z zagranicy? Jeśli tak, to bądź dobrze poinformowany o procedurze i szczególnych warunkach, które dotyczą twojej sytuacji. Adwokaci prawa rodzinnego Law & More są gotowi służyć radą i asystą podczas tego procesu.

familierechtadvocaten-uithuisplaatsing-image (1)Outplacement

Outplacement jest bardzo drastycznym środkiem. Można go użyć, gdy lepiej jest chronić swoje dziecko, aby przez jakiś czas mieszkało gdzie indziej. Outplacement zawsze idzie w parze z nadzorem. Celem outplacementu jest zagwarantowanie, że twoje dziecko będzie mogło ponownie zamieszkać w domu po upływie określonego czasu.

Wniosek o umieszczenie dziecka poza domem może zostać złożony do sędziego dziecięcego przez Urząd ds. Opieki nad dziećmi lub Radę ds. Opieki i ochrony dzieci. Istnieją różne formy outplacementu. Na przykład dziecko może zostać umieszczone w rodzinie zastępczej lub w domu opieki. Możliwe jest również, że Twoje dziecko zostanie umieszczone w rodzinie.

W takiej sytuacji ważne jest, abyś mógł zatrudnić zaufanego prawnika. W Law & MoreTwoje zainteresowania i zainteresowania Twojego dziecka są najważniejsze. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym procesie, na przykład aby zapobiec umieszczeniu dziecka poza domem, to dobrze trafiłeś. Nasi prawnicy mogą pomóc Tobie i Twojemu dziecku, jeśli wniosek o outplacement został złożony lub może zostać złożony do sędziego ds. Dzieci.

Adwokaci prawa rodzinnego Law & More może pomóc i zorganizować wszystkie aspekty prawa rodzinnego w najlepszy możliwy sposób. Nasi prawnicy posiadają specjalistyczną wiedzę z zakresu prawa rodzinnego. Jesteś ciekaw, co możemy dla Ciebie zrobić? Prosimy o kontakt Law & More.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla Ciebie jako kancelaria prawna w Eindhoven i Amsterdam?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij e-mail na adres:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More - [email chroniony]
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More - [email chroniony]

Ustawienia prywatności
Używamy plików cookie, aby zwiększyć komfort korzystania z naszej witryny. Jeśli korzystasz z naszych Usług za pośrednictwem przeglądarki, możesz ograniczyć, zablokować lub usunąć pliki cookie za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Używamy również treści i skryptów stron trzecich, które mogą wykorzystywać technologie śledzenia. Możesz wybiórczo wyrazić zgodę poniżej, aby umożliwić umieszczanie takich stron trzecich. Aby uzyskać pełne informacje na temat używanych przez nas plików cookie, gromadzonych przez nas danych i sposobu ich przetwarzania, zapoznaj się z naszą Polityka Prywatności
Law & More B.V.