POTRZEBUJESZ POMOCY W ZAKRESIE PRAWA EMERYTALNEGO? PROSIMY O KONTAKT Z NASZYMI PRAWNIKAMI EMERYTALNYMI

Prawo emerytalne

Prawo emerytalne w Holandii stało się odrębnym obszarem prawnym. Obejmuje wszystkie przepisy i regulacje emerytalne zapewniające dochód zastępczy pracownikom po przejściu na emeryturę. Przykłady obejmują bardzo szczegółowe przepisy, takie jak ustawa o emeryturach, obowiązkowym uczestnictwie w branżowym funduszu emerytalnym z 2000 r. Lub ustawa o wyrównywaniu praw emerytalnych w przypadku rozwodu. Ustawodawstwo to dotyczy między innymi warunków, które należy spełnić, aby otrzymać emeryturę, zasad zarządzania i wypłaty uprawnień emerytalnych przez podmioty świadczące usługi emerytalne oraz środków zapobiegających naruszeniom emerytur. Pomimo tego, że prawo emerytalne jest odrębnym obszarem prawnym, ma również wiele powiązań z innymi dziedzinami prawa. Dlatego w kontekście prawa emerytalnego, oprócz określonych przepisów ustawowych i wykonawczych, zastosowanie mają również przepisy ogólne i regulacje z zakresu prawa pracy. Na przykład emerytura jest ważnym warunkiem pracy dla wielu pracowników, który jest określony i omówiony w umowie o pracę. Stan ten częściowo determinuje dochód na starość. Oprócz prawa pracy można również wziąć pod uwagę następujące dziedziny prawa:

• Prawo odpowiedzialności;
• Prawo umów;
• Prawo podatkowe;
• Prawo ubezpieczeniowe;
• Wyrównanie uprawnień emerytalnych w przypadku rozwodu.

Aylin Selamet

Radca prawny

Dlaczego Law & More?

Łatwo dostępny


Law & More jest dostępny od poniedziałku do piątku od 08:00 do 22:00 oraz w weekendy od 09:00 do 17:00

Dobra i szybka komunikacja


Nasi prawnicy wysłuchają Twojej sprawy i opracują odpowiedni plan działania

Osobiste podejście


Nasza metoda pracy gwarantuje, że 100% naszych klientów poleca nas, a my jesteśmy oceniani średnio na 9.4

"Law & More prawnicy są zaangażowani i potrafią wczuć się w problem klienta ”.

Różne przepisy i regulacje, które są zbieżne w prawie emerytalnym i nakładają się na siebie w pewnych okolicznościach, sprawiają, że prawo emerytalne jest złożonym i wszechstronnym obszarem prawnym. Ponadto prawo emerytalne nie stoi w miejscu i jest regularnie konfrontowane ze zmianami zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, a także ze wskazówkami powiązanych z nimi organów regulacyjnych, takich jak De Nederlandsche Bank (DNB) i Holenderski Urząd ds. Rynków Finansowych (AFM). Oznacza to, że rozwiązywanie problemów z zakresu prawa emerytalnego wymaga nie tylko wglądu, ale także aktualnej znajomości zawodu, dlatego w przypadku zetknięcia się z prawem emerytalnym warto zatrudnić prawnika. Law & MoreAdwokaci są na bieżąco nie tylko w zakresie prawa emerytalnego, ale także w innych wymienionych dziedzinach prawa. Masz pytania dotyczące prawa emerytalnego? Law & More chętnie Ci pomoże. Więcej informacji o innych jurysdykcjach można również znaleźć na naszej stronie internetowej.

Usługi Law & More

Prawnik korporacyjny


Każda firma jest wyjątkowa. W związku z tym otrzymasz porady prawne, które są bezpośrednio istotne dla Twojej firmy

Tymczasowy prawnik


Potrzebujesz tymczasowo prawnika? Zapewnij wystarczające wsparcie prawne dzięki Law & More

Prawnik imigracyjny


Zajmujemy się sprawami dotyczącymi przyjmowania, pobytu, deportacji i cudzoziemców

Prawnik biznesowy


Każdy przedsiębiorca musi postępować zgodnie z prawem spółek. Przygotuj się dobrze na to.
Zabezpieczenie emerytalne według systemu filarowego

Rezerwa emerytalna, która zapewnia pracownikom zastępczy dochód po przejściu na emeryturę, jest również nazywana emeryturą. W Holandii system świadczeń emerytalnych, czyli system emerytalny, ma trzy filary:

Podstawowa emerytura. Podstawowa emerytura jest również nazywana świadczeniem OW. Taki przepis przysługuje każdemu w Holandii. Istnieje jednak szereg warunków z tym związanych. Pierwszym warunkiem otrzymania świadczenia AOW jest osiągnięcie określonego wieku, a mianowicie 67 lat. Drugim warunkiem jest to, że zawsze pracowało się lub mieszkało w Holandii. Za każdy rok, w którym osoba zamieszkuje w Holandii od 15 do 67 roku życia, naliczane jest 2% maksymalnego wymiaru AOW. W tym przypadku nie jest wymagana historia zatrudnienia.

 

Prawa emerytalne. Ten filar dotyczy praw, które osoba nabyła w trakcie życia zawodowego i stosuje jako emeryturę uzupełniającą do emerytury podstawowej. W szczególności dodatek ten dotyczy odroczonego wynagrodzenia, które jest wypłacane wspólnie przez pracodawcę i pracownika w formie premii. W związku z tym emerytura uzupełniająca jest zawsze tworzona w ramach relacji pracownik-pracodawca, tak więc w tym przypadku wymagana jest historia zatrudnienia. W Holandii pracodawca nie ma jednak ogólnego obowiązku prawnego gromadzenia (dodatkowej) emerytury dla swoich pracowników. Oznacza to, że w tym zakresie między pracownikiem a pracodawcą muszą być zawarte porozumienia. Law & More oczywiście chętnie Ci w tym pomożemy.

Emerytura dobrowolna. Ten filar dotyczy w szczególności wszystkich rezerw na dochody, które ludzie utrzymywali przed osiągnięciem starości. Przykłady obejmują renty, ubezpieczenia na życie i dochody z kapitału. To głównie osoby samozatrudnione i przedsiębiorcy muszą polegać na tym filarze, aby uzyskać emeryturę.

Obowiązkowe uczestnictwo w ustawie o branżowych funduszach emerytalnych z 2000 r

Pomimo faktu, że pracodawcy w Holandii nie są zobowiązani do zorganizowania (dodatkowej) emerytury dla swoich pracowników, w pewnych okolicznościach mogą nadal być zobowiązani do zorganizowania emerytury. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy uczestnictwo w programie emerytalnym jest dla pracodawcy obowiązkowe za pośrednictwem ogólnobranżowego funduszu emerytalnego. Obowiązek ten powstaje, gdy do określonego sektora ma zastosowanie tzw. Wymóg obligatoryjny: opis zatwierdzony przez ministra sektora, do którego ma zastosowanie obowiązkowa przynależność do ogólnobranżowego funduszu emerytalnego. Ustawa o obowiązkowym uczestnictwie w branżowym funduszu emerytalnym z 2000 r. Reguluje możliwość obowiązkowego programu emerytalnego dla wszystkich pracowników w określonej branży lub sektorze.

Jeżeli uczestnictwo w branżowym funduszu emerytalnym jest obowiązkowe, pracodawcy działający w danym sektorze muszą zarejestrować się w tym branżowym funduszu emerytalnym. Następnie fundusz żąda podania informacji o pracownikach, a pracodawcy otrzymują rachunek za składkę emerytalną, którą muszą opłacić. Jeżeli pracodawcy nie są zrzeszeni w takim ogólnobranżowym funduszu emerytalnym, mimo że istnieje taki obowiązek, to znajdą się w niekorzystnej sytuacji. Przecież w takim przypadku istnieje szansa, że ​​ogólnobranżowa emerytura nadal będzie żądać z mocą wsteczną pełnej składki za wszystkie lata. W Law & More Rozumiemy, że ma to drastyczne konsekwencje dla pracodawców. Dlatego Law & MoreSpecjaliści są gotowi pomóc Ci uniknąć takiej niedogodności.

Ustawa emerytalna

Rdzeniem prawa emerytalnego jest ustawa emerytalna. Ustawa o emeryturach zawiera przepisy, które:

• Zakazywać zamiany uprawnień emerytalnych
• Przyznanie praw w zakresie przeniesienia wartości w przypadku sukcesji pracodawcy;
• Przepisać partycypację pracowników z uwzględnieniem polityki ubezpieczyciela;
• Wymagać minimalnej wiedzy specjalistycznej w zakresie wiedzy członków zarządu podmiotów świadczących usługi emerytalne;
• Regulować sposób finansowania funduszy emerytalnych;
• Określić minimum obowiązków informacyjnych świadczeniodawcy.

Jedna z innych ważnych regulacji w ustawie emerytalnej dotyczy warunków, jakie musi spełniać umowa emerytalna między pracodawcą a pracownikiem w przypadku jej zawarcia. W tym kontekście art. 23 ustawy emerytalnej stanowi, że umowa emerytalna musi zostać umieszczona w uznanym funduszu emerytalnym lub uznanym ubezpieczycielu emerytalnym. Jeśli pracodawca tego nie uczyni, a przynajmniej nie zrobi tego odpowiednio, naraża się na odpowiedzialność pracodawcy, która może zostać zainicjowana przez pracownika na podstawie ogólnych zasad prawa umów. Ponadto zgodność z przepisami i regulacjami w kontekście prawa emerytalnego, jak już wspomniano, jest monitorowana przez DNB i AFM, tak więc naruszenia są sankcjonowane również innymi środkami.

At Law & More Rozumiemy, że jeśli chodzi o prawo emerytalne, w grę wchodzą nie tylko różne złożone przepisy i regulacje, ale także różne interesy i złożone stosunki prawne. Dlatego Law & More stosuje indywidualne podejście. Nasi eksperci z zakresu prawa emerytalnego zanurzą się w Twojej sprawie i razem z Tobą ocenią Twoją sytuację i możliwości. Na podstawie tej analizy Law & More może doradzić, jakie kroki należy podjąć. Ponadto nasi specjaliści służą radą i pomocą podczas ewentualnego postępowania prawnego. Masz pytania dotyczące naszych usług lub prawa emerytalnego? Następnie skontaktuj się Law & More.

Indywidualne podejście i wskazówki

Chociaż zalecamy pewne przygotowania przed skonsultowaniem się z prawnikiem rozwodowym, my na Law & More rozumiem, że rozwód jest daleko idącym wydarzeniem w twoim życiu i że możesz nie być w stanie przewidzieć i skonkretyzować swojej przyszłości bezpośrednio po rozwodzie. Dlatego Law & Moreprawnicy zajmujący się rozwodami mają indywidualne podejście i wspólnie z tobą i ewentualnie byłym partnerem ustalimy twoją sytuację prawną podczas rozmowy na podstawie dokumentacji. Zaplanujemy Twoją wizję i życzenia na przyszłość. Prawnicy od rozwodów z Law & More są ekspertami w dziedzinie prawa osób i prawa rodzinnego i chętnie poprowadzą Cię, ewentualnie wraz z partnerem, przez proces rozwodowy.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla ciebie jako kancelarii prawnej w Eindhoven?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij nam e-mail:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More - maxim.hodak@lawandmore.nl