BANER ZGŁOSIĆ SIĘ DO WYKWALIFIKOWANEGO MIGRANTA?
ZAPYTAJ O POMOC PRAWNĄ

NASI PRAWNICY SĄ SPECJALISTAMI W PRAWIE HOLENDERSKIM

Sprawdzone Jasny.

Sprawdzone Osobisty i łatwo dostępny.

Sprawdzone Twoje zainteresowania na pierwszym miejscu.

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-22:00 oraz w weekendy w godzinach 09:00-17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy wysłuchają Twojej sprawy i opracują odpowiedni plan działania
Dobra i szybka komunikacja

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy gwarantuje, że 100% naszych klientów nas poleca i że jesteśmy oceniani średnio na poziomie 9.4

Wysoko wykwalifikowany migrant - prawnik imigracyjny

Program dotyczący migrantów wiedzy w ramach holenderskiej polityki dotyczącej cudzoziemców umożliwia firmom stosunkowo szybkie i łatwe pozyskiwanie migrantów wiedzy. Wysoko wykwalifikowani pracownicy spoza Unii Europejskiej mogą pracować w Holandii na przykład na wyższym stanowisku kierowniczym lub jako specjalista w sprzyjających warunkach programu. Jednak zarówno migrant wiedzy, jak i pracodawca muszą spełniać szereg warunków.

szybkie Menu

Wysoko wykwalifikowane warunki migracyjne

Czy jesteś migrantem wiedzy i chcesz przyczynić się do holenderskiej gospodarki opartej na wiedzy? Jeśli tak, najpierw potrzebujesz zezwolenia na pobyt. Przed udzieleniem zezwolenia na pobyt musisz mieć umowę o pracę z pracodawcą lub instytutem badawczym w Holandii, który został wyznaczony przez IND jako uznany sponsor i jest wpisany do publicznego rejestru uznanych sponsorów. Musisz także zarobić wystarczający dochód i uzgodnić z pracodawcą wynagrodzenie zgodne z rynkiem.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

RADCA PRAWNY

aylin.selamet@lawandmore.nl

Nasi prawnicy ds. Imigracji są gotowi

Law and More

Ubieganie się o zezwolenie na pobyt

Czy chciałbyś mieszkać w Holandii?
Możemy Ci pomóc.

Biznes rodzinny

Spotkanie rodzinne

Czy nie jesteś z rodziną, czy nie ma rodziny z tobą? Odkryj, co możemy dla Ciebie zrobić.

Obraz pracownika

Migracja Labout

Chcesz pracować i mieszkać w Holandii? Możemy zorganizować cały proces aplikacyjny.

Chcesz, aby pracownik zagraniczny pracował legalnie w Holandii? Skontaktuj się.

"Law & More prawnicy
są zaangażowani i potrafią wczuć się w empatię
z problemem klienta”

Ponadto, jako wysoko wykwalifikowanego migranta obowiązuje szereg (dodatkowych) warunków. Jakie warunki dokładnie zależą od twojej osobistej sytuacji. W Law & More, prawnicy imigracyjni mają szybkie i indywidualne podejście. Z przyjemnością pomogą Ci w złożeniu wniosku. Przed przystąpieniem do aplikacji nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji, abyś nie spotkał się z żadnymi niespodziankami.

Nie tylko Ty, ale także firma, w której zamierzasz pracować, musi spełniać określone warunki. Czy jesteś firmą, która chce zatrudnić wysoko wykwalifikowanego migranta? W takim przypadku IND musi być przede wszystkim uznany za sponsora. Ważna jest niezawodność i ciągłość Twojej firmy. Czy Twoja firma jest uznana za sponsora? W takim przypadku firma musi spełnić następujące obowiązki: obowiązek administracji, obowiązek dostarczenia informacji i obowiązek staranności. Czy Twoja firma tego nie robi? Jeśli tak, może to doprowadzić do cofnięcia uznania za sponsora.

Co mówią o nas klienci

Nasi prawnicy imigracyjni są gotowi do pomocy:

Biurowe Law & More

Poproś migranta o wiedzę

Czy udzielono ci zezwolenia na pobyt? Jeśli tak, okres ważności dokumentu pobytowego będzie równy okresowi umowy o pracę, maksymalnie 5 lat. Zezwolenie może zostać przedłużone na czas nieokreślony.

W okresie ważności dokumentu pobytowego możesz zmienić pracodawcę jako wysoko wykwalifikowanego migranta i dołączyć do innej firmy uznanej przez IND za sponsora. Zarówno stary, jak i nowy pracodawca muszą zgłosić zmianę pracy do IND w ciągu czterech tygodni.

Czy tracisz pracę jako wysoko wykwalifikowany migrant? W takim przypadku masz prawo do XNUMX-miesięcznego okresu poszukiwania, licząc od następnego dnia po rozwiązaniu stosunku pracy. Jeśli nie możesz dołączyć do innego pracodawcy (sponsora) jako wysoko wykwalifikowanego migranta w okresie poszukiwań, IND cofnie twoje zezwolenie.

Europejska niebieska karta

Wysoko wykwalifikowani migranci

Od czerwca 2011 r. Wysoko wykwalifikowani migranci będą mogli ubiegać się o niebieską kartę UE (niebieska karta UE) oprócz wymaganego zezwolenia na pobyt. Niebieska karta UE jest połączonym zezwoleniem na pobyt i pracę dla wysoko wykwalifikowanych migrantów, którzy nie mają obywatelstwa jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Europejska niebieska karta oferuje wysoko wykwalifikowanym migrantom szereg korzyści. Po pierwsze, pracodawca wysoko wykwalifikowanego migranta nie musi być uznawany przez IND za sponsora. Ponadto, jako wysoko wykwalifikowany migrant, który posiada europejską niebieską kartę, możesz pracować w innym państwie członkowskim po przepracowaniu 18 miesięcy w Holandii, pod warunkiem że spełniasz warunki w tym państwie członkowskim.

Aby móc ubiegać się o Europejską Niebieską Kartę, musisz spełniać surowsze warunki niż zezwolenie na pobyt jako wysoko wykwalifikowany migrant. Na przykład, musisz mieć umowę o pracę na 12 miesięcy lub dłużej, ukończyć co najmniej 3-letni program licencjacki w szkolnictwie wyższym (hbo) i uzyskać co najmniej próg płacowy Niebieskiej Karty miesięcznie.

Nasz zespół prawników zajmujących się prawem imigracyjnym poprowadzi Cię i złoży wniosek do IND. Czy chciałbyś tego lub masz inne pytania i potrzebujesz porady? Proszę się skontaktować Law & More. Chętnie Ci pomożemy.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla Ciebie jako kancelaria prawna w Eindhoven i Amsterdam?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij e-mail na adres:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More – tom.meevis@lawandmore.nl
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More – maxim.hodak@lawandmore.nl

Law & More