POTRZEBUJESZ PRAWNIKA KORPORACYJNEGO?
ZAPYTAJ O POMOC PRAWNĄ

NASI PRAWNICY SĄ SPECJALISTAMI W PRAWIE HOLENDERSKIM

Sprawdzone Jasny.

Sprawdzone Osobisty i łatwo dostępny.

Sprawdzone Twoje zainteresowania na pierwszym miejscu.

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępny od poniedziałku do piątku
od 08:00 do 22:00 oraz w weekendy od 09:00 do 17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy słuchają twojej sprawy i zgłaszają się
z odpowiednim planem działania

Osobiste podejście

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy zapewnia, że ​​100% naszych klientów
polecić nas i że jesteśmy oceniani średnio na 9.4

/
Prawo korporacyjne
/

Prawo korporacyjne

Jako przedsiębiorca masz dużo do zrobienia. To już zaczyna się od założenia Twojej firmy: jak zbudujesz swoją firmę i jaka forma prawna jest odpowiednia? Należy zwrócić uwagę na współwłasność, odpowiedzialność i podejmowanie decyzji. Należy również zawrzeć odpowiednie umowy. Masz już ugruntowaną firmę? W takim przypadku również bez wątpienia będziesz miał do czynienia z prawem korporacyjnym. W końcu aspekty prawne zawsze odgrywają w firmie ważną rolę. Na przestrzeni lat w Twojej firmie wiele może się zmienić. Na przykład okoliczności w Twojej firmie lub w Twojej firmie mogą wymagać innej formy prawnej dla Twojej firmy. Ponadto możesz mieć do czynienia ze sporami między udziałowcami lub wspólnikami w Twojej firmie. Ponadto regularnie dochodzi do fuzji lub przejęć z innymi firmami. Którą formę prawną wybierasz i jak najlepiej rozwiązywać spory na poziomie prawnym? Na przykład, czy należy rozwiązać umowy lub zawrzeć nowe umowy?

Szybkie menu

Ruby van Kersbergen

Ruby van Kersbergen

RADCA PRAWNY

ruby.van.kersbergen@lawandmore.nl

Nasi prawnicy korporacyjni są na Ciebie przygotowani

Każda firma jest wyjątkowa. Dzięki temu otrzymasz poradę prawną, która ma bezpośrednie znaczenie dla Twojej firmy.

Law and More

Powiadomienie o niewykonaniu zobowiązania

Jeśli do tego dojdzie, możemy również za Ciebie wnieść sprawę sądową. Skontaktuj się z nami w sprawie warunków.

Law and More

Należyta staranność

Siadamy z Tobą, aby opracować strategię.

Law and More

Umowa wspólnika

Czy chciałbyś wprowadzić odrębne zasady dla swoich akcjonariuszy oprócz umowy spółki? Zapytaj nas o pomoc prawną.

"Law & More prawnicy
są zaangażowani i potrafią wczuć się w empatię
z problemem klienta”

Ze wszystkimi pytaniami z zakresu prawa korporacyjnego trafiłeś we właściwe miejsce z prawnikiem korporacyjnym z Law & More. W Law & More rozumiemy, że jako przedsiębiorca chcesz angażować się w przedsiębiorczość i rozwijanie pomysłów, a nie w sprawy prawne. Prawnik korporacyjny z Law & More może zająć się sprawami prawnymi w Twojej firmie, abyś mógł skupić się na tym, co lubisz robić: prowadzeniu własnego biznesu. Law & MorePrawnicy kancelarii są ekspertami w dziedzinie prawa spółek i służą Państwu poradą prawną od momentu założenia do momentu likwidacji Państwa firmy. Przekładamy prawo na praktyczne aspekty, abyś naprawdę skorzystał z naszych porad. W razie potrzeby nasi prawnicy chętnie pomogą Tobie i Twojej firmie we wszelkich postępowaniach. W skrócie, Law & More może pomóc Państwu prawnie w następujących sprawach:

 • założenie spółki;
 • finansowanie;
 • współpraca między firmami;
 • fuzje i przejęcia;
 • negocjować i prowadzić spory między wspólnikami i/lub wspólnikami.

Zajmujesz się prawem korporacyjnym? Proszę KONTAKT Law & Morenasi prawnicy chętnie Ci pomogą!

Co mówią o nas klienci

Odpowiednie podejście

Tom Meevis był zaangażowany w tę sprawę przez cały czas, a na każde moje pytanie odpowiadał szybko i wyraźnie. Z pewnością będę polecać firmę (a Toma Meevisa w szczególności) znajomym, rodzinie i współpracownikom.

10
Mieke
Hoogeloon

Nasi prawnicy korporacyjni są gotowi do pomocy:

Office Law & More Obraz

Plan krok po kroku dla prawnika korporacyjnego

Prawnicy ds. prawa korporacyjnego w Law & More użyj następującej metody:

1. Znajomość

Ciekawy, co? Law & More może zrobić dla Ciebie i Twojej firmy? Proszę o kontakt Law & More. Możesz zapoznać się i skierować swoje pytanie do naszych prawników telefonicznie lub mailowo. W razie potrzeby umówią się na spotkanie w Law & More gabinet.

2. Omówienie sprawy
Podczas spotkania w urzędzie poznamy Cię dalej, omówimy tło Twojego pytania oraz jakie są możliwe rozwiązania w kwestii prawnej Twojej firmy. Prawnicy Law & More wskaż również, co konkretnie mogą dla Ciebie zrobić i jakie mogą być Twoje możliwe dalsze kroki.

3. Plan krok po kroku
Kiedy pouczasz Law & More w celu reprezentowania Twoich interesów nasi prawnicy sporządzą umowę o świadczenie usług. Niniejsza umowa opisuje ustalenia, które wcześniej z Tobą omówili. Twoje zadanie będzie zazwyczaj wykonywane przez prawnika, z którym miałeś kontakt.

4. Obsługa sprawy
Sposób załatwienia Twojej sprawy zależy od Twojego pytania prawnego, które może dotyczyć np. sporządzenia porady, oceny umowy lub prowadzenia postępowania sądowego. Na Law & More, rozumiemy, że każdy klient i jego biznes jest inny. Dlatego stosujemy indywidualne podejście. Nasi prawnicy zawsze starają się szybko rozwiązać każdą sprawę prawną.

Prawnik ds. prawa korporacyjnegoZacząć biznes

Chcąc założyć własną działalność gospodarczą należy wybrać formę prawną dla swojej firmy. Możesz wybrać formę prawną z osobowością prawną lub bez. Ten wybór determinuje strukturę prawną Twojej firmy.

Prawnik prawa korporacyjnego pomaga ustalić formę prawną

Jeśli zdecydujesz się na formę prawną posiadającą osobowość prawną, Twoja firma może samodzielnie uczestniczyć w obrocie prawnym, tak jak osoba fizyczna. Twoja firma może wtedy zawierać umowy jako takie, posiadać aktywa i długi oraz ponosić odpowiedzialność.

Przykładami osób prawnych posiadających osobowość prawną są:

 • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (BV)
 • spółka akcyjna (NV)
 • Fundacja
 • Unia
 • spółdzielnia

BV i NV są ​​często wykorzystywane w firmie o celach komercyjnych. Jeśli Twoja firma ma bardziej idealistyczny cel, może być opcja założenia fundacji i powiązania z nią firmy. W BV lub NV konieczne jest przyciągnięcie akcjonariuszy. Możliwe jest jednak, że sam staniesz się (jedynym) udziałowcem spółki. Więcej o ww. formach prawnych możesz również przeczytać na naszym blogu „Jaką formę prawną wybieram dla swojej firmy?”.

Kiedy istnieje relacja z udziałowcami, bardzo ważne jest, aby ta relacja była odpowiednio rejestrowana. Dobrze jest mieć porozumienie akcjonariuszy sporządzony w tym celu. Law & MorePrawnicy korporacyjni mogą pomóc w przygotowaniu lub ocenie umowy wspólników.

Adwokat ds. prawa korporacyjnego pomaga w rejestracji spółki

Możliwe jest jednak również wybranie formy prawnej nieposiadającej osobowości prawnej, takiej jak spółka jawna lub spółka osobowa. W przypadku tych form prawnych ważne jest zawarcie dobrych umów między partnerami lub partnerami, które są określone na przykład w umowie partnerskiej. Wybór formy prawnej ma bezpośredni wpływ na kwestie takie jak finansowanie i odpowiedzialność. Jeśli zdecydujesz się na formę prawną nieposiadającą osobowości prawnej, Twoja firma nie może samodzielnie uczestniczyć w obrocie prawnym i ponosisz np. odpowiedzialność własnym majątkiem za długi, które zaciąga Twoja firma.

Przykładami form prawnych nieposiadających osobowości prawnej są:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • spółka jawna (VOF)
 • spółka komandytowa (CV)
 • Partnerstwo

Na naszym blogu „Którą formę prawną wybieram dla swojej firmy?” można dokładnie przeczytać, z czym wiążą się te osoby prawne i jakie są ich zalety i wady.

Law & MorePrawnicy korporacyjni mogą pomóc w wyborze odpowiedniej formy prawnej. Law & MorePrawnicy korporacyjni firmy 's będą współpracować z Tobą w celu ustalenia, która forma prawna jest najbardziej odpowiednia dla Twojej firmy. Gdy pożądana struktura prawna została jasno określona, ​​firma musi zostać założona i zarejestrowana w Izbie Handlowej. Law & More koordynuje ten proces dla Ciebie.

Prawnik korporacyjnyPrawo umów w ramach prawa spółek

Po założeniu i założeniu firmy możesz zacząć prowadzić działalność gospodarczą. Zauważysz jednak, że ważną rolę odgrywają tutaj również aspekty prawne. Na przykład przed nawiązaniem relacji z klientami może być wymagane podanie informacji poufnych. W takim przypadku wskazane jest sporządzenie umowy o zachowaniu poufności. Ważne jest zatem, aby w umowie zapisywać wszystkie umowy z klientami lub dostawcami. Przyczynić się do tego może opracowanie ogólnych warunków. Prawnicy ds. prawa korporacyjnego w Law & More sporządzi i oceni dla Ciebie umowy i ogólne warunki handlowe, aby nie spotkały Cię żadne niespodzianki.

Nawet jeśli wszystko w sferze prawnej jest odpowiednio ułożone w Twojej firmie, niestety nadal istnieje możliwość, że kontrahent nie chce współpracować lub nie przestrzega zawartych w nim umów. Aby nie zaszkodzić relacji z klientami lub dostawcami, zaleca się najpierw znaleźć polubowne rozwiązanie. A Law & More prawnicy mogą Ci w tym pomóc. Jeśli jednak nie jest możliwe rozwiązanie sporu, konieczne może być podjęcie działań prawnych. Law & More posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych z zakresu prawa korporacyjnego i robi wszystko, aby osiągnąć dla Ciebie optymalny wynik.

W zakresie umów w kontekście prawa korporacyjnego można się kontaktować Law & More z pytaniami o:
 • sporządzanie i opiniowanie umów;
 • rozwiązywanie umów;
 • sporządzenie pisemnego zawiadomienia o zwłoce w przypadku niezgodności z umową;
 • rozstrzyganie sporów powstałych na tle zawarcia umowy;
 • negocjowanie treści umów.

Prawnik ds. prawa korporacyjnegofuzje i przejęcia

Połączenie

Planujesz połączenie swojej firmy z inną firmą, na przykład dlatego, że chcesz rozwijać swoją firmę? Istnieją trzy sposoby łączenia firm:

 • fuzja firmy
 • fuzja akcji
 • fuzja prawna

To, które połączenie jest najbardziej odpowiednie dla Twojej firmy, zależy od Twojej konkretnej sytuacji. Adwokat ds. prawa korporacyjnego lub radca prawny z Law & More może ci doradzić w tej sprawie.

Przejęcie

Oczywiście możliwe jest również, że inna firma jest zainteresowana Twoją firmą i że masz propozycję sprzedaży swojej firmy innej firmie. Czy jesteś pozytywnie nastawiony do przejęcia i rozważasz przeniesienie firmy? Możemy wesprzeć Cię w negocjacjach, jak również doradzać z wyprzedzeniem. Jeśli nie, może to być wrogie przejęcie. O wrogim przejęciu mówimy wtedy, gdy spółka nie współpracuje przy zbywaniu swoich udziałów, a inna spółka, czyli nabywca, zwraca się do samych wspólników. Wiemy, w jaki sposób można chronić Twoją firmę przed tym, dlatego też możemy udzielić Ci pomocy prawnej w tym przypadku.

Due diligence

Dodatkowo, Law & More może Ci pomóc, jeśli zamierzasz przejąć firmę. Kiedy kupujesz inną firmę jako firma, ważne jest, aby dochować należytej staranności. Potrzebujesz wszystkich informacji potrzebnych do podjęcia świadomej decyzji o fuzji lub przejęciu. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Law & Moreprawnicy korporacyjni są do Twojej dyspozycji.

Współpracuj z inną firmą

Czy jako firma zamierzasz współpracować z innymi firmami w celu utrzymania swojej pozycji na rynku? A może planujesz wejść na nowy rynek? Jeśli chcesz stworzyć sojusz strategiczny, możemy doradzić Ci w zakresie ryzyka i korzyści. Dodatkowo możemy wspólnie z Państwem sprawdzić, jakie formy współpracy są odpowiednie. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Proszę KONTAKT prawnicy ds. prawa korporacyjnego w Law & More.

Często Zadawane Pytania

Prawo korporacyjne to dziedzina prawa, która zajmuje się prawem osób prawnych i jest częścią holenderskiego prawa prywatnego. Prawo spółek dzieli się dalej na prawo osób prawnych i prawo spółek. Prawo spółek jest znacznie bardziej ograniczone niż prawo osób prawnych i dotyczy tylko następujących form prawnych: spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (BV) i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (NV). Prawo osób prawnych dotyczy wszystkich form prawnych, w tym BV i NV Law & MorePrawnicy korporacyjni mogą pomóc w wyborze odpowiedniej formy prawnej. Law & MorePrawnicy korporacyjni firmy 's będą współpracować z Tobą w celu ustalenia, która forma prawna jest najbardziej odpowiednia dla Twojej firmy. Ponadto, Law & More może pomóc w:

 • założenie spółki;
 • finansowanie;
 • współpraca między firmami;
 • fuzje i przejęcia;
 • negocjować i prowadzić spory między wspólnikami i/lub wspólnikami;
 • przygotowywanie i opiniowanie umów i ogólnych warunków.

Jesteś przedsiębiorcą, który boryka się z problemem prawnym i chciałbyś go rozwiązać? Wtedy rozsądnie jest zatrudnić prawnika ds. prawa korporacyjnego. Każda kwestia prawna może mieć poważny finansowy, materialny lub nieistotny wpływ na Twoją firmę. Na Law & More, rozumiemy, że każdy problem prawny to o jeden za dużo. Dlatego Law & More oferuje Państwu, oprócz rozległej i konkretnej wiedzy prawnej, szybką obsługę i indywidualne podejście. Na przykład nasi prawnicy są ekspertami w dziedzinie prawa korporacyjnego. A jeśli chodzi o firmy, Law & More reprezentuje przedsiębiorców z różnych sektorów, m.in. przemysłu, transportu, rolnictwa, opieki zdrowotnej i handlu detalicznego.

Czy chciałbyś wiedzieć co Law & More może zrobić dla Ciebie jako kancelaria prawna w Eindhoven? Proszę o kontakt Law & Morenasi prawnicy chętnie Ci pomogą. Możesz umówić się na wizytę:

W ramach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (BV) i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (NV) najwyższą władzę mają udziałowcy (AvA) spółki. Oznacza to, że ważne decyzje, przynajmniej wewnątrz firmy, są zazwyczaj podejmowane przez akcjonariuszy (AvA). Jako przedsiębiorca nie możesz w swojej firmie wykorzystywać sporów między wspólnikami. Rozumiemy, że w Law & More. Dlatego pokrótce wyjaśniamy kilka sposobów radzenia sobie i rozwiązywania sporów wspólników:

• Mediacja. Włączenie się w dyskusję z udziałowcami w Twojej firmie jest zwykle pierwszym krokiem. Być może różnicę zdań między wspólnikami można rozwiązać w prosty sposób, dzięki czemu można szybko powrócić do normalnego toku działalności w firmie. Jest to oczywiście również możliwe pod kierunkiem niezależnego i bezstronnego mediatora. Mediacja jest często szybsza i tańsza niż rozpoczęcie procesu sądowego. Więcej informacji na temat mediacji znajdziesz również na naszej stronie: https://lawandmore.eu/mediation/

• Rozstrzyganie sporów prawnych. Możliwe, że umowa spółki lub umowa wspólników jako taka już przewidują ugodę w przypadku sporów wspólników. W takim przypadku rozsądnie jest wdrożyć taką procedurę rozstrzygania sporów. Jeśli umowa spółki lub umowa wspólników nie zawierają systemu rozstrzygania sporów, nadal możesz skorzystać z ustawowego systemu rozstrzygania sporów. Rozróżnia się tutaj możliwość wydalenia lub wycofania się. W przypadku obu opcji musisz przekonać sędziego dowodami na potrzebę wydalenia lub wycofania się. Chciałbyś wiedzieć, co oznaczają te opcje i czy możesz z nich skorzystać w swoim przypadku? Proszę o kontakt Law & More. Nasi prawnicy chętnie służą radą.

• Procedura ankiety. Celem tej procedury, która jest przestrzegana w Izbie Gospodarczej przy Amsterdam Sąd Apelacyjny, ma na celu przywrócenie dobrych relacji wewnątrz spółki, w tym między wspólnikami. Sekcja ds. Przedsiębiorstw może zostać poproszona o zbadanie firmy i zażądanie natychmiastowych środków, na przykład (tymczasowego) zawieszenia decyzji. Dochodzenie i jego wynik są zapisywane w protokole. Jeśli zostanie ustalone, że doszło do niewłaściwego zarządzania, Sekcja Przedsiębiorczości będzie miała daleko idące uprawnienia, tak że w takim przypadku możesz nawet zażądać rozwiązania firmy.

Chcesz poznać najlepszy sposób rozwiązania sporu wspólników w Twojej firmie? Prosimy o kontakt z prawnikami korporacyjnymi Law & More. Nasi prawnicy chętnie udzielą Ci porady, a w razie potrzeby również poprowadzą Twoją firmę przez proces mediacji.

Jesteś przedsiębiorcą lub osobą prywatną borykasz się z problemem prawnym i chciałbyś go rozwiązać? Wtedy mądrze jest wezwać prawnika. W końcu, niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, czy osobą fizyczną, każda kwestia prawna może mieć istotny wpływ finansowy, materialny lub niematerialny na Twoją działalność lub życie. W Law & More, rozumiemy, że każdy problem prawny to o jeden za dużo. Dlatego w przeciwieństwie do większości kancelarii prawnych, Law & More oferuje ci coś ekstra. Podczas gdy większość kancelarii prawnych posiada jedynie wiedzę z ograniczonej części naszego prawa i rutynowo wykonuje pracę, Law & More oferuje Państwu, oprócz szerokiej i konkretnej wiedzy prawnej, szybką obsługę i indywidualne podejście. Na przykład nasi prawnicy są ekspertami w dziedzinie prawa rodzinnego, prawa pracy, prawa korporacyjnego, prawa własności intelektualnej, prawa nieruchomości i compliance. A jeśli chodzi o firmy, Law & More działa na rzecz przedsiębiorców z różnych gałęzi przemysłu, transportu, rolnictwa, służby zdrowia i handlu detalicznego.

Chcesz wiedzieć co? Law & More jako kancelaria prawna w Eindhoven może zrobić dla ciebie? Następnie skontaktuj się Law & Morenasi prawnicy chętnie Ci pomogą. Możesz umówić się na spotkanie

• przez telefon: + 31403690680 or + 31203697121
• e-mailem: info@lawandmore.nl
• za pośrednictwem strony Law & More: https://lawandmore.eu/appointment/

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla Ciebie jako kancelaria prawna w Eindhoven i Amsterdam?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij e-mail na adres:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More – tom.meevis@lawandmore.nl
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More – maxim.hodak@lawandmore.nl

Ustawienia prywatności
Używamy plików cookie, aby zwiększyć komfort korzystania z naszej witryny. Jeśli korzystasz z naszych Usług za pośrednictwem przeglądarki, możesz ograniczyć, zablokować lub usunąć pliki cookie za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Używamy również treści i skryptów stron trzecich, które mogą wykorzystywać technologie śledzenia. Możesz wybiórczo wyrazić zgodę poniżej, aby umożliwić umieszczanie takich stron trzecich. Aby uzyskać pełne informacje na temat używanych przez nas plików cookie, gromadzonych przez nas danych i sposobu ich przetwarzania, zapoznaj się z naszą Polityka prywatności
Law & More B.V.