POTRZEBUJESZ POMOCY W OBLICZENIU ALIMONII PARTNERA?
ZAPYTAJ O POMOC PRAWNĄ

NASI PRAWNICY SĄ SPECJALISTAMI W PRAWIE HOLENDERSKIM

Sprawdzone Jasny.

Sprawdzone Osobisty i łatwo dostępny.

Sprawdzone Twoje zainteresowania na pierwszym miejscu.

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-22:00 oraz w weekendy w godzinach 09:00-17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy wysłuchają Twojej sprawy i opracują odpowiedni plan działania
Dobra i szybka komunikacja

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy gwarantuje, że 100% naszych klientów nas poleca i że jesteśmy oceniani średnio na poziomie 9.4

Alimenty dla partnerów

Czy ty lub twój były partner nie macie wystarczających dochodów, aby żyć po rozwodzie? Następnie drugi partner ma obowiązek wypłacić alimenty byłemu partnerowi.

szybkie Menu

Kiedy masz prawo do alimenty od swojego byłego partnera?

Zasadniczo masz prawo do alimentów partnerskich, jeśli po rozwodzie nie masz wystarczających dochodów, aby utrzymać się. Twój poziom życia w momencie zawarcia małżeństwa zostanie wzięty pod uwagę w celu ustalenia, czy masz prawo do alimentów partnerskich. W praktyce jeden z obojga partnerów otrzyma prawo do alimentów. W większości przypadków jest to kobieta, szczególnie jeśli była odpowiedzialna za większość spraw związanych z opieką nad domem i dziećmi. W takim przypadku kobieta często nie ma dochodów lub ma ograniczony dochód z pracy w niepełnym wymiarze godzin. W sytuacji, gdy mężczyzna spełnił rolę „męża domowego”, a kobieta zrobiła karierę, mężczyzna może w zasadzie ubiegać się o alimenty partnera.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

RADCA PRAWNY

aylin.selamet@lawandmore.nl

Potrzebujesz prawnika od rozwodu?

Pomoc dzieciom

Każda firma jest wyjątkowa. Dlatego otrzymasz poradę prawną bezpośrednio związaną z Twoją działalnością.

Mamy indywidualne podejście i wspólnie z Państwem pracujemy nad odpowiednim rozwiązaniem.

Rozwód to trudny okres. Pomagamy Ci przez cały proces.

Mieszkaj osobno

Mieszkaj osobno

Nasi prawnicy korporacyjni mogą oceniać umowy i udzielać porad w ich sprawie.

Czy zamierzasz się rozwieść?

Jeśli tak, niewątpliwie będziesz musiał zmierzyć się z wieloma problemami. Od ustalenia alimentów dla małżonka i dziecka po kwestie niefinansowe, takie jak utworzenie planu opieki nad dzieckiem – rozwód może mieć znaczący wpływ zarówno pod względem emocjonalnym, jak i prawnym.

Aby Cię przygotować, w naszej nowej białej księdze zebraliśmy informacje na temat kwestii związanych z rozstrzygnięciem rozwodu. Pobierz bezpłatnie poniższy plik i uzyskaj informacje, które pomogą Ci sprawnie przejść przez proces rozwodowy.

"Law & More prawnicy
są zaangażowani i potrafią wczuć się w empatię
z problemem klienta”

Poziom alimenty partnera

W porozumieniu ty i twój były partner możecie uzgodnić kwotę alimentów partnera. Jeśli nie uda ci się dojść do porozumienia, jeden z naszych prawników chętnie Ci pomoże. Nie tylko możemy pomóc Ci w procesie negocjacji, ale możemy również określić kwotę alimentów dla Ciebie. Robimy to, wykonując obliczenia dotyczące utrzymania.

Sędzia przyjrzy się nie tylko sytuacji finansowej beneficjenta alimentów, ale także sytuacji finansowej płatnika alimentów. Na podstawie obu sytuacji sąd ustali, czy jeden z was jest uprawniony do otrzymania alimentów, a jeśli tak, to o wysokość alimentu. W niektórych przypadkach możliwe jest, że faktycznie masz prawo do alimentów, ale szczegóły finansowe twojego byłego partnera wskazują, że on lub ona po prostu nie jest w stanie wypłacić alimentów dla partnera.

Co mówią o nas klienci

Nasi prawnicy zajmujący się rozwodami są gotowi do pomocy:

Biurowe Law & More

Obliczanie kosztów utrzymania

Obliczanie kosztów utrzymania jest dość złożonym obliczeniem, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Law & More z przyjemnością przeprowadzi dla Ciebie kalkulację alimentów dla partnera.

Określenie potrzeby
Wysokość alimentów partnerskich zależy od potrzeby osoby otrzymującej alimenty oraz od zdolności osoby, która musi ją wypłacić. W celu ustalenia potrzeb odbiorcy alimentów przyjmuje się standard w wysokości około 60% dochodu netto rodziny minus koszty dzieci.

Określenie zdolności finansowej
Obie strony wykonują obliczenia nośności. Obliczenia te określają, czy osoba odpowiedzialna za alimenty ma wystarczającą zdolność finansową, aby móc zapłacić alimenty. W celu ustalenia zdolności finansowej osoby, która musi zapłacić alimenty, należy najpierw ustalić jej dochód netto. Płatnik alimentacyjny może najpierw odliczyć szereg kosztów od tego dochodu. Są to głównie koszty, które płatnik alimentów musi ponieść, aby związać koniec z końcem (koszty).

Porównanie nośności
Na koniec należy dokonać porównania nośności. To porównanie służy do obliczenia kwoty alimentów, dla których strony mają równą swobodę finansową. Zakres wierzyciela alimentacyjnego jest porównywany z zakresem dłużnika alimentacyjnego. Chodzi o to, że wierzyciel alimentacyjny nie musi znajdować się w lepszej sytuacji finansowej niż dłużnik alimentacyjny w wyniku wypłaty alimentów.

Czy chciałbyś wiedzieć, jaka będzie Twoja sytuacja finansowa po rozwodzie? Kontakt Law & More a my pomożemy Ci ustalić, ile alimentów będziesz musiał zapłacić lub otrzymać.

Zmieniam alimenty

Jeśli chcesz jednostronnie anulować lub zmienić alimenty partnera, należy to zrobić przez sąd. Możemy złożyć wniosek o zmianę w sądzie w Twoim imieniu. Sąd może zmienić alimenty partnera, tj. Zwiększyć, zmniejszyć lub ustawić zero. Zgodnie z prawem musi nastąpić „zmiana okoliczności”. Jeśli sąd uzna, że ​​nie nastąpiła zmiana okoliczności, wniosek nie zostanie uwzględniony. Pojęcie to nie jest dalej wyjaśnione w prawie i dlatego może dotyczyć szerokiego zakresu okoliczności. W praktyce często wiąże się to ze zmianą sytuacji finansowej jednego z byłych partnerów.

Zakończenie alimentów partnerskich
Obowiązek zapłaty alimentów dla partnera może zakończyć się w następujących sytuacjach:

  • w przypadku śmierci Ciebie lub Twojego byłego partnera;
  • jeżeli upłynął maksymalny okres alimentacyjny określony przez sąd;
  • jeżeli osoba otrzymująca alimenty ponownie zawrze związek małżeński, zawrze zarejestrowany związek lub zacznie mieszkać razem;
  • jeśli sytuacja finansowa uległa zmianie i osoba otrzymująca alimenty może sama zarabiać na życie

Nasi prawnicy zajmujący się rozwodami znają zarówno prawo rodzinne, jak i przedsiębiorcze know-how, dlatego są idealnie przygotowani do udzielenia ci pomocy prawnej i podatkowej w takich przypadkach. Potrzebujesz prawnika od rozwodów? Kontakt Law & More.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla Ciebie jako kancelaria prawna w Eindhoven i Amsterdam?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij e-mail na adres:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More – tom.meevis@lawandmore.nl
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More – maxim.hodak@lawandmore.nl

Law & More