POTRZEBUJESZ PRAWNIKA ds. ochrony środowiska?
ZAPYTAJ O POMOC PRAWNĄ

NASI PRAWNICY SĄ SPECJALISTAMI W PRAWIE HOLENDERSKIM

Sprawdzone Jasny.

Sprawdzone Osobisty i łatwo dostępny.

Sprawdzone Twoje zainteresowania na pierwszym miejscu.

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-22:00 oraz w weekendy w godzinach 09:00-17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy wysłuchają Twojej sprawy i opracują odpowiedni plan działania
Dobra i szybka komunikacja

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy gwarantuje, że 100% naszych klientów nas poleca i że jesteśmy oceniani średnio na poziomie 9.4

Prawo ochrony środowiska

Jako firma możesz spotkać się z prawem ochrony środowiska, jeśli masz do czynienia z emisją gazów, usuwaniem odpadów lub zanieczyszczeniem gleby lub wody. Konieczne może być również przestrzeganie planów zagospodarowania przestrzennego i pozwoleń środowiskowych. Jeśli chodzi o akty prawa publicznego, możesz również pomyśleć o emisji amoniaku przez gospodarstwa hodowlane. Rząd stara się zapobiegać zanieczyszczeniom i chronić jakość gleby, powietrza i wody za pomocą przepisów dotyczących ochrony środowiska. Przepisy te są określone na przykład w ustawie o zarządzaniu środowiskiem, ustawie o ogólnych przepisach prawa ochrony środowiska, a od 2021 r. W ustawie o prawie ochrony środowiska. Egzekwowanie tych przepisów ochrony środowiska odbywa się w holenderskim prawie administracyjnym, prawie karnym i cywilnym. Inspektorat Ministerstwa Mieszkalnictwa, Planowania Przestrzennego i Środowiska (VROM) sprawdza i kontroluje firmy pod kątem zgodności z tymi przepisami ustawowymi i wykonawczymi.

szybkie Menu

Zdjęcie Toma Meevisa

Toma Meevisa

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY / ADWOKAT

tom.meevis@lawandmore.nl

Nasze doświadczenie w zakresie prawa energetycznego

Energia słoneczna

Energia słoneczna

Koncentrujemy się na prawie energetycznym, które koncentruje się na energii wiatrowej i słonecznej.

Do prawa energetycznego mają zastosowanie zarówno przepisy holenderskie, jak i europejskie. Pozwól nam poinformować i doradzić.

Szukasz specjalisty od handlu emisjami? Chętnie Ci pomożemy!

Producent energii

Producent energii

Nasi prawnicy korporacyjni mogą oceniać umowy i udzielać porad w ich sprawie.

„Chciałem mieć prawnika
który jest zawsze na mnie gotowy,
nawet w weekendy ”

Możesz skontaktować się z Law & More po więcej informacji o:

  • Regulacja działalności budowlanej i przemysłowej
  • Ochrona przyrody i krajobrazu
  • Planowanie przestrzenne i polityka prowincji
  • Zezwolenia środowiskowe i plany zagospodarowania przestrzennego
  • Odpowiedzialność za środowisko

Czy chcesz uzyskać więcej informacji prawnych na ten temat? Możesz skontaktować się z nami w celu uzyskania porady prawnej i pomocy prawnej w przypadku wszystkich pytań i problemów środowiskowych. Możliwe jest również wszczęcie postępowania sądowego dla Twojej firmy. Nasi prawnicy ds. Środowiska są gotowi odpowiedzieć na twoje pytania.

Co mówią o nas klienci

Nasi prawnicy ds. Energii są gotowi do pomocy:

Biurowe Law & More

Zasady ochrony środowiska dla Twojej firmy

To, które przepisy środowiskowe mają zastosowanie do Twojej firmy i czy musisz kontaktować się z Ministerstwem Mieszkalnictwa, Planowania Przestrzennego i Środowiska, zależy od stopnia, w jakim Twoja firma ma wpływ na środowisko. W Holandii w tym kontekście zdefiniowano trzy kategorie firm:

Kategoria A: firmy z tej kategorii mają najmniejszy wpływ na środowisko. Firmy z tej kategorii obejmują w szczególności biura, banki i przedszkola i mają co najmniej minimalny wpływ na prawo ochrony środowiska. Takie firmy nie muszą ubiegać się o pozwolenie środowiskowe na działalność, nie muszą też zgłaszać dekretu o działalności.

Kategoria B: firmy, które mają znaczący wpływ na środowisko, zaliczane są do kategorii B. W przypadku ich działalności gospodarczej, takiej jak drukarnie, myjnie samochodowe i naprawy, należy zgłaszać dekret o działalności. Powiadomienie może dotyczyć zastosowania zanieczyszczonej gleby, składowania i transportu odpadów lub nietypowego zdarzenia. W wielu przypadkach należy również stosować ograniczone pozwolenie środowiskowe (OBM).

Kategoria C: firmy z tej kategorii, na przykład firmy zajmujące się obróbką metali, mają duży wpływ na środowisko. Ta kategoria podlega również obowiązkowi przekazywania informacji na podstawie dekretu o działalności. Ponadto firmy te muszą również ubiegać się o pozwolenie środowiskowe na prowadzenie działalności. Adwokaci prawa ochrony środowiska Law & More może określić, w której kategorii znajduje się Twoja firma i do jakich obowiązków musisz się zastosować. Możesz także oczekiwać od nas pomocy w złożeniu wniosku o wydanie pozwolenia na ochronę środowiska lub w powiadomieniu o dekrecie o działalności.

Prawo ochrony środowiskaPozwolenie środowiskowe

Przedsiębiorstwa kategorii C muszą ubiegać się o pozwolenie środowiskowe. Bez tego zezwolenia zabronione jest zakładanie, modyfikowanie lub prowadzenie zakładu. Przed wydaniem pozwolenia na środowisko należy spełnić następujące warunki:

  • musi istnieć zakład Wm;
  • zakład Wm musi zostać powołany w ustawie o zezwoleniach środowiskowych (przepisy ogólne).

Zgodnie z ustawą o zarządzaniu środowiskiem uznaje się, że zakład Wm istnieje, jeżeli zakład dotyczy przedsiębiorstwa (lub jeśli jest wielkości przedsiębiorstwa), działalność znajduje się w jednym miejscu i trwa co najmniej sześć miesięcy (lub regularnie powraca do ta sama lokalizacja), a działalność zawarta jest w załączniku I do dekretu o prawie ochrony środowiska.

Pozwolenie środowiskowe ograniczony test środowiskowy (OBM)

Firma musi złożyć wniosek o OBM dla dwóch rodzajów działalności:

  • działania, w przypadku których właściwy organ musi ocenić, czy dane działanie jest odpowiednie dla lokalnej sytuacji;
  • działania, w przypadku których ocena oddziaływania na środowisko jest obowiązkowa. Taka ocena koncentruje się w szczególności na możliwych niekorzystnych skutkach dla środowiska.

Działania mogą obejmować zakładanie firmy, ale także wprowadzanie zmian. Możliwe jest również, że dla jednej firmy wymagane są dwa OBM. Kiedy składasz wniosek o OBM dla określonej działalności, właściwy organ, zazwyczaj gmina, sprawdzi przedmiotową działalność, zanim będziesz mógł rozpocząć działalność. Spowoduje to autoryzację lub odmowę.

Ustawa o planowaniu środowiskowym

Ustawa ta została już przyjęta przez parlament i ma wejść w życie w 2021 r. Głównym wkładem ustawy o ochronie środowiska jest zestawienie różnych istniejących przepisów w celu uczynienia prawodawstwa dotyczącego prawa ochrony środowiska bardziej przejrzystym i przyjaznym dla użytkownika. Prawnicy z Law & More może doradzić w zakresie przepisów przejściowych i możliwych zmian, które mogą mieć zastosowanie w Twojej firmie.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla Ciebie jako kancelaria prawna w Eindhoven i Amsterdam?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij e-mail na adres:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More – tom.meevis@lawandmore.nl
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More – maxim.hodak@lawandmore.nl

Law & More