POTRZEBUJESZ PRAWNIKA KARNEGO?
ZAPYTAJ O POMOC PRAWNĄ

NASI PRAWNICY SĄ SPECJALISTAMI W PRAWIE HOLENDERSKIM

Sprawdzone Jasny.

Sprawdzone Osobisty i łatwo dostępny.

Sprawdzone Twoje zainteresowania na pierwszym miejscu.

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-22:00 oraz w weekendy w godzinach 09:00-17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy wysłuchają Twojej sprawy i opracują odpowiedni plan działania
Osobiste podejście

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy gwarantuje, że 100% naszych klientów nas poleca i że jesteśmy oceniani średnio na poziomie 9.4

Prawo karne

Prawo karne oznacza, że ​​sąd karny rozważy, czy ktoś popełnił przestępstwo i należy wymierzyć karę. Podejrzany może zostać skazany tylko za przestępstwo. Może to być wykroczenie, drobne wykroczenie, takie jak przejechanie na czerwonym świetle lub przestępstwo. Wykroczenia to poważniejsze wykroczenia, takie jak napaść lub oszustwo.

Istnieje wiele sytuacji, w których prawo karne odgrywa rolę. Dlatego możliwe jest, że zetkniesz się z nim przez przypadek lub przez przypadek. Na przykład możesz nie zdawać sobie z tego sprawy po miłej imprezie, ale usiądź za kierownicą z jednym drinkiem za dużo i zatrzymaj się po kontroli alkoholu. W takim przypadku możesz spodziewać się grzywny, a nawet wezwania na wycieraczkę. Inną częstą sytuacją jest to, że w torbach pasażerów z powodu niewiedzy lub nieuwagi znajdują się zakazane towary zabrane z wakacji lub towary lub pieniądze, które zostały błędnie zadeklarowane. Bez względu na przyczynę konsekwencje tych czynów mogą być poważne, a grzywna może sięgać nawet 8,200 euro. Law & More posiada różnorodne ekspertyzy:

  • Ofiara
  • Oszczerstwo i zniesławienie
  • Prawo karne drogowe
  • Oszustwa dotyczące towarów i tożsamości
  • Oszustwa internetowe
  • Prawo karne korporacyjne
  • Konopie indyjskie/narkotyki

Aylin Selamet

Aylin Selamet

RADCA PRAWNY

aylin.selamet@lawandmore.nl

Specjalizacja prawników z zakresu prawa karnego Law & More

Prawo karne drogowe

Prawo karne drogowe

Czy jesteś oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków? Poproś o naszą pomoc prawną.

Oszustwo

Oszustwo

Czy jesteś oskarżony o oszustwo?
Możemy Ci doradzić.

wizerunek-prawa-karnego-korporacyjnego

Prawo karne korporacyjne

Ryzykujesz kwestiami prawa karnego korporacyjnego?
Możemy Ci pomóc.

oszustwo

oszustwo

Czy zostałeś oszukany?
Rozpocznij postępowanie prawne.

„Wydajna praca sprawiła, że ​​moja mała firma była przystępna cenowo. Zdecydowanie polecam Law & More do dowolnej firmy w Holandii”

Jak przebiega ogólna sprawa karna?

Każdy przypadek jest wyjątkowy. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub masz pytania dotyczące własnej sprawy, zawsze możesz się skontaktować Law & More telefonicznie lub mailowo. Aby dać Ci wyobrażenie o prawie karnym, poniżej wyjaśniamy, jak przebiega ogólna sprawa karna.

Krok 1 – kontakt z nami

Jeśli zostaniesz zatrzymany przez policję, zostaniesz przewieziony na posterunek policji. Policja może zatrzymać Cię do 6 godzin w celu przesłuchania na komisariacie, nie licząc czasu między 00:00 a 09:00. Rozsądnie jest skorzystać z pomocy prawnika, ponieważ policja zada ci pytania w celu zebrania przeciwko tobie dowodów. Możesz bezpłatnie wyznaczyć prawnika, ale możesz również wybrać prawnika-specjalistę, takiego jak prawnicy z Law & More.

Krok 2 – dochodzenie wstępne

Już w momencie przesłuchania rozpoczyna się śledztwo wstępne. Na tym etapie będziesz musiał skontaktować się z policją i prokuraturą (OM), które zbadają, czy popełniłeś przestępstwo jako podejrzany. Jeżeli w trakcie lub po przesłuchaniu okaże się, że 6 godzin nie wystarczyło do ustalenia faktów, Prokurator – zastępca prokuratora – może podjąć decyzję o dłuższym aresztowaniu w celu dalszego dochodzenia. Nie możesz być dłużej zatrzymany za wykroczenia, za które nie stosuje się tymczasowego aresztowania.

Co mówią o nas klienci

Nasi prawnicy ds. karnych są gotowi do pomocy:

Biurowe Law & More

Krok 3 – wezwanie

Jeżeli prokurator uzna, że ​​Twoja sprawa powinna trafić do sądu, otrzymasz wezwanie z prokuratury. Wezwanie określa, za jakie przestępstwo zostaniesz oskarżony oraz gdzie i kiedy sędzia rozpozna sprawę. Ponadto w wezwaniu wskazano, jaki sędzia będzie rozstrzygał sprawę. Może to być sędzia kantonalny ds. wykroczeń (wykroczenia), sędzia policji (za przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do roku), izba wielosędziowa (poważniejsze przestępstwa rozpoznaje trzech sędziów) lub sędzia gospodarczy (o przestępstwa gospodarcze). Możesz sprzeciwić się wezwaniu, jeśli uważasz, że zostałeś wezwany niesłusznie. Możesz to zrobić w ciągu 8 dni od doręczenia Ci wezwania (formalnie otrzymałeś wezwanie). Ważne jest, aby w tym celu skorzystać z pomocy prawnika.

Krok 4 – sesja

W każdej sprawie karnej odbywa się rozprawa. Jeśli sprawa jest duża, pierwsza rozprawa odbywa się pro forma. Sprawa nie zostanie rozstrzygnięta merytorycznie, ale zbadane zostanie to, co nadal chce zbadać prokurator lub Twój prawnik. W mniejszych przypadkach często odbywa się tylko jedna rozprawa. Nie masz obowiązku stawienia się na rozprawę, ale zawsze masz do tego prawo. Jeśli nie pojawisz się na rozprawie, możesz upoważnić swojego prawnika do obrony. Jeśli w ogóle nie odpowiadasz na wezwanie i nie upoważniasz swojego prawnika do obrony, to jest to nieobecność. Wtedy rozprawa i sprawa będą prowadzone bez Twojej obecności. Sędzia może jednak zobowiązać Cię do stawienia się na rozprawie.

Krok 5 – wyrok

To, kiedy sędzia orzeka, zależy od rodzaju sprawy i rodzaju sędziego, który rozpatruje Twoją sprawę. Sędzia kantonalny i sędzia policyjny często natychmiast orzekają ustnie wyrok. W przypadku większych przestępstw często sędziów jest więcej, a decyzję – wyrok – otrzymasz w ciągu 2 tygodni po rozprawie.

Krok 6 – Odwołanie

Jeśli nie zgadzasz się z decyzją sędziego, możesz odwołać się do sądu apelacyjnego.

Podejrzany o popełnienie przestępstwa?
W ten sposób możesz pozwać osobę za zniesławienie lub pomówienie

obraz-strafrecht

Proces karny rozpoczyna się od zgłoszenia przestępstwa na policję. Jeżeli policja i prokurator podejrzewają Cię o popełnienie przestępstwa, jesteś podejrzanym. Może się jednak zdarzyć, że twierdzisz, że nie popełniłeś przestępstwa, że ​​sytuacja opisana powyżej była zupełnie inna. Co możesz wtedy zrobić?

Przede wszystkim należy pamiętać, że podejrzany jest niewinny do czasu udowodnienia mu winy. Jesteś winny popełnienia przestępstwa tylko wtedy, gdy tak stwierdzi sąd karny w wyroku lub prokurator w nakazie karnym. Możesz wnieść skargę kasacyjną. To, że jesteś podejrzanym, nie oznacza, że ​​jesteś również sprawcą. Ponadto możesz oskarżyć osobę, która zarzuca Ci popełnienie przestępstwa, np. jeśli zostaniesz oskarżony o zgwałcenie domniemanej ofiary, o pomówienie. Oznacza to, że ktoś oskarża Cię o nieprawdziwy fakt i szkodzi Twojej reputacji lub celowo zniesławiasz. To przestępstwo. Konsultować Law & More aby uzyskać więcej informacji o pozwaniu o zniesławienie i zniesławienie. Chętnie Ci pomożemy.

Dlaczego warto wybrać prawników kryminalnych z Law & More?

Prawnicy kryminalni Law & More służymy Państwu poradą prawną w trakcie całego procesu karnego. Wiemy, że postępowanie karne jest stresujące i dlatego przywiązujemy dodatkową wagę do naszej odpowiedniej i natychmiastowej dostępności. Dobrzy prawnicy kryminalni są drodzy, dlatego Law & More uważa, że ​​ważne jest utrzymanie dobrego stosunku ceny do jakości. Zajmujemy się Twoją sprawą ostrożnie i uczciwie. Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wyślij e-mail na adres info@lawandmore.nl lub zadzwoń +31 40 369 06 80.

Często Zadawane Pytania

Adwokat karny to prawnik specjalizujący się w prowadzeniu sporów karnych. Potrzebujesz prawnika karnego, jeśli jesteś podejrzany o popełnienie przestępstwa. Przestępstwo kryminalne to naruszenie prawa lub przestępstwo, które może skutkować sankcją w postaci grzywny, prac społecznych lub pozbawienia wolności.
Prawnik kryminalny pomaga w procesie karnym. Jeśli jesteś podejrzany o popełnienie przestępstwa, zazwyczaj poważnego wykroczenia lub przestępstwa, rząd – prokurator – wszczyna postępowanie karne. Jeśli prokurator postanowi Cię wnieść oskarżenie, będziesz musiał stawić się w sądzie. Nasi prawnicy kryminalni pomogą Ci w całym procesie karnym. Chronią twoje interesy podczas dochodzenia policyjnego i bronią twoich interesów w sądzie.
Zanim zostaniesz przesłuchany przez policję po raz pierwszy, będziesz mieć możliwość skontaktowania się z prawnikiem. Następnie otrzymasz bezpłatnie prawnika. Możesz także wybrać prawnika, który nie jest opłacany przez rząd, na przykład prawników z Law & More. Opowiadamy się za osobistym podejściem i odpowiednio załatwimy Twoją sprawę. Koszty wahają się od 195 EUR do 275 EUR bez VAT za godzinę, w zależności od złożoności sprawy.

Skonsultowanie się z prawnikiem karnym nie jest obowiązkowe, ale ma sens. Wskazane jest natychmiastowe skontaktowanie się z prawnikiem w sprawach karnych, jeśli miałeś kontakt z policją. Dzieje się tak, ponieważ masz prawo do pomocy prawnika karnego. Policja zada ci pytania w celu zebrania dowodów przeciwko tobie. Dlatego powinieneś wiedzieć, że nie masz obowiązku odpowiadać na pytania policji i że rozsądnie jest natychmiast skontaktować się z reprezentującym Cię prawnikiem ds. karnych.

Na przykład zgubiłeś prawo jazdy i potrzebujesz prawnika specjalizującego się w prawie karnym drogowym? A może zostałeś aresztowany za posiadanie broni, przemoc, oszustwo, napaść, pranie pieniędzy, fałszerstwo lub defraudację, możesz przyjść do Law & More. Możemy również pomóc w sprawach narkotykowych, takich jak posiadanie konopi, marihuany czy kokainy.

Zostałeś aresztowany, gdy policja zabrała Cię na przesłuchanie na posterunek policji. Jeśli zostałeś aresztowany, zaangażowanie prawnika w sprawach karnych nie jest obowiązkowe, ale jest to rozsądne. Dzieje się tak, ponieważ masz prawo do pomocy prawnika karnego. Prawnicy w Law & More może asystować podczas przesłuchania i późniejszego postępowania karnego.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla Ciebie jako kancelaria prawna w Eindhoven i Amsterdam?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij e-mail na adres:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More – tom.meevis@lawandmore.nl

Law & More