Istnieje wiele sytuacji, w których prawo odpowiedzialności odgrywa rolę. Pomyśl na przykład o sytuacji, w której pracownik doznaje wypadku w związku z wykonywaniem pracy lub w jej trakcie. W takim przypadku pracodawca może czasami zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej wobec pracownika za poniesioną szkodę.

POTRZEBUJĘ PRAWNIKA ODPOWIEDZIALNOŚCI?
ZAPYTAJ O POMOC PRAWNĄ

Prawnik ds. Odpowiedzialności cywilnej

Istnieje wiele sytuacji, w których prawo odpowiedzialności odgrywa rolę. Pomyśl na przykład o sytuacji, w której pracownik doznaje wypadku w związku z wykonywaniem pracy lub w jej trakcie. W takim przypadku pracodawca może czasami zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej wobec pracownika za poniesioną szkodę. W niektórych przypadkach producenci mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Dzieje się tak, gdy konsument dozna szkody i ustalono, że szkoda została spowodowana przez wadę produktu. Ponadto dyrektor spółki może w niektórych przypadkach ponosić osobistą odpowiedzialność w stosunku do spółki lub zamiast niej.

szybkie Menu

Czy jesteś pociągany do odpowiedzialności, czy chcesz pociągnąć kogoś do odpowiedzialności? Prawnicy odpowiedzialni od Law & More chętnie zaoferuje wsparcie prawne.

Przykłady tematów, w których możemy Ci pomóc:

• odpowiedzialność pracodawcy;
• Odpowiedzialność za produkt;
• odpowiedzialność dyrektora;
• ścisła odpowiedzialność;
• Odpowiedzialność za wady;
• Odpowiedzialność zawodowa

Ruby van Kersbergen

Ruby van Kersbergen

Radca prawny

 Zadzwoń +31 40 369 06 80

Dlaczego Law & More?

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępny od poniedziałku do piątku
od 08:00 do 22:00 oraz w weekendy od 09:00 do 17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy słuchają twojej sprawy i zgłaszają się
z odpowiednim planem działania

Osobiste podejście

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy gwarantuje, że 100% naszych klientów poleca nas, a my jesteśmy oceniani średnio na 9.4

"Law & More prawnicy
są zaangażowani i
może wczuć się w
problem klienta ”

Odpowiedzialność pracodawcy

Jeżeli pracownik doznaje wypadku podczas lub w związku z wykonywaniem swojej pracy, pracodawca może być prawnie odpowiedzialny wobec pracownika za powstałe szkody. Wynika to z faktu, że pracodawca ma szczególny obowiązek opieki podczas wykonywania pracy. Odpowiada on za szkody poniesione przez pracownika podczas wykonywania pracy, chyba że jest w stanie wykazać, że wypełnił obowiązek staranności. Jeżeli pracodawca jest w stanie wykazać, że podjął wszelkie uzasadnione środki, aby zapobiec wypadkowi, nie ponosi odpowiedzialności. Ponadto w sytuacjach, w których pracownik był celowo lub umyślnie lekkomyślny, pracodawcy nie można winić. Analizujemy wszystkie fakty i okoliczności i chętnie Ci pomożemy, jeśli ponosisz odpowiedzialność jako pracodawca lub jeśli chcesz pociągnąć pracodawcę do odpowiedzialności za poniesione szkody.

Law & More mogę to zrobić również dla Ciebie

Obraz Seedwerkingsovereenkomst

Powiadomienie o niewykonaniu zobowiązania

Czy nikt nie dotrzymuje umówionych spotkań? Możemy wysyłać pisemne przypomnienia i prowadzić postępowania sądowe w Twoim imieniu

Własność intelektualna

Umowa o adopcji

Przygotowanie umowy wymaga dużo pracy. Dlatego zwróć się o pomoc do

Krajowy wizerunek międzynarodowy

Umowa o pracę

Czy chciałbyś uzyskać wsparcie w sporządzeniu umowy o pracę? Przywołać Law & More

Overeenkomst opstellen obraz

Roszczenia odszkodowawcze

Czy zajmujesz się roszczeniami odszkodowawczymi i czy chciałbyś uzyskać pomoc prawną w postępowaniu?

Odpowiedzialność za produkt

Po zakupie produktu oczekujesz, że będzie solidny. Nie spodziewasz się, że jego użycie cię skrzywdzi. Niestety nadal może się tak zdarzyć. Możesz pomyśleć o uszkodzeniach spowodowanych przez wadliwe urządzenie, żywność i inne produkty konsumenckie.

Producent jest prawnie odpowiedzialny za szkodę, jeżeli zostanie udowodnione, że szkoda została spowodowana wadą produktu. Produkt jest uważany za wadliwy, jeśli nie zapewnia oczekiwanego bezpieczeństwa. Jeśli doznałeś szkody w wyniku wadliwego produktu, chętnie udzielimy Ci pomocy prawnej.

Odpowiedzialność dyrektora

Zasadniczo firma odpowiada za zaciągnięte długi. Jednak dyrektor spółki może w niektórych przypadkach ponosić osobistą odpowiedzialność w stosunku do spółki lub zamiast niej. Dyrektor jest faktycznie zobowiązany do prawidłowego wykonywania swoich obowiązków. Jeśli ponosisz odpowiedzialność jako dyrektor osoby prawnej, konsekwencje mogą być znaczne. Law & More pomaga dyrektorom, którzy stają w obliczu lub grożą oskarżeniem o odpowiedzialność. Pomagamy również stronom, które chcą pociągnąć dyrektora do odpowiedzialności prawnej.

Prawo odpowiedzialnościOdpowiedzialność za wady

Tego rodzaju odpowiedzialność wynika z winy lub zaniedbania. Jeśli doznałeś szkody, chętnie pomożemy Ci pociągnąć do odpowiedzialności osobę, która spowodowała szkodę. Możesz również skontaktować się z nami w celu uzyskania pomocy prawnej, jeśli jesteś pociągnięty do odpowiedzialności innej osoby za spowodowanie szkody.

Odpowiedzialność zawodowa

Gdy osoba prowadząca działalność na własny rachunek, taka jak lekarz, księgowy lub notariusz, popełnia błąd zawodowy, może zostać pociągnięta do odpowiedzialności prawnej wobec klientów lub pacjentów. Ale w jakich przypadkach dochodzi do takiego niewłaściwego postępowania zawodowego? To złożone pytanie. Odpowiedź zależy od wszystkich faktów i okoliczności sprawy.

Jeśli jesteś samozatrudnionym profesjonalistą i ponosisz odpowiedzialność za błąd zawodowy, chętnie Ci pomożemy.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla ciebie jako kancelarii prawnej w Eindhoven?
Następnie skontaktuj się z nami telefonicznie +31 (0) 40 369 06 80 lub wyślij nam e-mail:

Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More - [email chroniony]
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More - [email chroniony]

Law & More B.V.