Zasadniczo prawo energetyczne jest ważne, gdy energia jest kupowana, dostarczana lub wytwarzana. Dostawcy energii, a także firmy i osoby prywatne odgrywają w tym rolę. Law & MorePrawnicy bacznie obserwują wszystkie zmiany w prawie energetycznym, w tym nowe rozwiązania w dziedzinie wytwarzania zrównoważonej energii.

SZUKASZ PRAWNIKA ENERGETYCZNEGO?
SKONTAKTUJ SIĘ Z LAW & MORE

Prawo energetyczne

Zasadniczo prawo energetyczne jest ważne, gdy energia jest kupowana, dostarczana lub wytwarzana. Dostawcy energii, a także firmy i osoby prywatne odgrywają w tym rolę. Law & MorePrawnicy bacznie obserwują wszystkie zmiany w prawie energetycznym, w tym nowe rozwiązania w dziedzinie wytwarzania zrównoważonej energii.

szybkie Menu

Nasi eksperci mają szeroką orientację, ponieważ koncentrują się na wszystkich formach energii. A więc ropa, gaz ziemny, energia elektryczna, biomasa oraz energia wiatrowa i słoneczna. Z tego powodu nasi klienci to dostawcy i producenci, a także konsumenci, inwestorzy i dostawcy materiałów i usług. Wreszcie zajmujemy się również dostawami mediów do zakładów przemysłowych, obejmującymi takie produkty jak para i woda zdemineralizowana. Potrzebujesz więc specjalisty z zakresu prawa energetycznego? Law & More oferuje następujące usługi zarówno z Eindhoven, jak i Amsterdamu:

• sporządzanie umów na ciepło i energię;
• Oferowanie porad w zakresie zakupu i sprzedaży energii;
• Doradztwo w zakresie zgodności z prawem energetycznym i umowami energetycznymi;
• Doradztwo w zakresie opracowania zrównoważonej polityki energetycznej;
• Opracowywanie planów efektywności energetycznej;
• Ubieganie się o pozwolenia i zwolnienia;
• Doradztwo w zakresie handlu emisjami i handlu certyfikatami.

Tom Meevis

Tom Meevis

Partner Zarządzający / Adwokat

 Zadzwoń +31 (0) 40 369 06 80

Dlaczego Law & More?

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępny od poniedziałku do piątku
od 08:00 do 22:00 oraz w weekendy od 09:00 do 17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy słuchają twojej sprawy i zgłaszają się
z odpowiednim planem działania

Osobiste podejście

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy gwarantuje, że 100% naszych klientów poleca nas, a my jesteśmy oceniani średnio na 9.4

"Chciałem
mieć prawnika, który
jest zawsze dla mnie gotowy,
nawet w weekendy ”

Nowe przepisy energetyczne

Prawo energetyczne odgrywa ważną rolę w dzisiejszym społeczeństwie, ponieważ nie możemy dłużej się obejść bez prądu, światła i ciepła. Większość energii jest nadal wytwarzana z paliw kopalnych, takich jak ropa naftowa i gaz, ale paliwa te są szkodliwe dla środowiska, a ponadto wyczerpują się. Aby upewnić się, że nie zabraknie nam energii i poprawić środowisko, będziemy teraz wykorzystywać alternatywne źródła energii, takie jak woda, wiatr, światło słoneczne i biogaz. Te źródła energii są przyszłością, ponieważ nie są szkodliwe dla środowiska i są również niewyczerpane.

Nasze doświadczenie w zakresie prawa energetycznego

Obraz energii Zonne

Energia słoneczna

Koncentrujemy się na prawie energetycznym, które koncentruje się na energii wiatrowej i słonecznej

Prawo ochrony środowiska

Prawo ochrony środowiska

Zarówno prawo holenderskie, jak i europejskie mają zastosowanie do prawa ochrony środowiska. Pozwól nam poinformować Cię i doradzić

Obraz Emmisierecht / emmisiehandel

Prawa do emisji / handel emisjami

Szukasz specjalisty od handlu emisjami? Chętnie Ci pomożemy!

Wizerunek producenta energii

Producent energii

Czy masz do czynienia z podeszwą energii? Nasi eksperci chętnie Ci pomogą

Aby zapewnić kontynuację przyszłościowej polityki energetycznej i klimatycznej, Holandia zawarła umowę energetyczną na rzecz zrównoważonego wzrostu. Celem tego porozumienia jest pełne wykorzystanie energii odnawialnej przez Niderlandy do 2050 r. Umowa energetyczna zawiera różne cele dla przedsiębiorstw, które wymagają od nich oszczędzania energii. Ponadto rząd holenderski zawarł umowy długoterminowe z wieloma sektorami w celu monitorowania poprawy efektywności energetycznej. Firmy wchodzące w skład tych umów będą miały kilka zalet: skorzystają z oszczędności kosztów, innowacji w wielu procesach i trwałego wizerunku. Istnieje jednak szereg obowiązków związanych z umowami wieloletnimi. Umowy te są skomplikowane i opracowuje się wiele zasad. Czy nowe przepisy dotyczą również Twojej firmy? Właściwe wsparcie prawne jest ważne, abyś wiedział, gdzie stoisz. Proszę się skontaktować Law & More i chętnie Ci pomożemy.

prawo energetyczne-obraz-nowy

Prawodawstwo w dziedzinie dostawców energii

Czy masz do czynienia z zakupem lub sprzedażą energii? Wtedy wiesz, że możesz kupić energię elektryczną zarówno bez recepty, jak i za pośrednictwem giełdy. Ponieważ przy metodzie pozagiełdowej jedna ze stron może zbankrutować, wsparcie prawne jest bardzo ważne. Ważne jest również, aby zawarte zostały jasne umowy, tak aby druga strona wywiązała się ze swoich zobowiązań, a dostawca nie poniósł żadnych strat. Law & More oferuje wsparcie w tych działaniach, abyś nie miał żadnych niespodzianek.

W wielu przypadkach dostawa energii elektrycznej i gazu odbywa się za pośrednictwem sieci elektrycznej lub gazowej. Osoby lub firmy, które dostarczają energię innym odbiorcom, są zobowiązane do wyznaczenia operatora sieci. Istnieją jednak wyjątki od tej zasady: jeśli na przykład korzystasz z zamkniętego systemu dystrybucyjnego lub linii bezpośredniej, obowiązek wyznaczenia operatora sieci nie ma zastosowania. Zamknięty system dystrybucji to sieć biznesowa, która jest ograniczona geograficznie i może mieć tylko określoną liczbę klientów. Właściciele zamkniętego systemu dystrybucyjnego mogą ubiegać się o zwolnienie z obowiązku wyznaczenia operatora sieci. Linia bezpośrednia istnieje, gdy linia elektryczna lub gazociąg łączy wytwórcę energii bezpośrednio z użytkownikiem energii. Linia bezpośrednia nie jest częścią sieci, więc w tym przypadku nie ma obowiązku wyznaczenia operatora sieci.

Jeśli należysz do dostawcy energii, ważne jest, aby ustalić, czy istnieje zamknięty system dystrybucji, czy linia bezpośrednia. Wynika to z faktu, że różne prawa i obowiązki odgrywają rolę w obu formach dostaw. Istnieją jednak inne aspekty, które należy wziąć pod uwagę. Na przykład dostawcy energii mogą potrzebować licencji na dostawę gazu i energii elektrycznej dla małych odbiorców. Ponadto dostawcy energii muszą również wziąć pod uwagę przepisy Ustawy o ciepłownictwie, co z kolei wpływa na zawieranie umów na ciepło.

Czy masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące prawa energetycznego dla dostawców energii? Następnie wezwij ekspertów z Law & More. Oferujemy wsparcie prawne firmom i konsumentom zajmującym się gazem i energią elektryczną. Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o licencję, sporządzasz umowę energetyczną, czy bierzesz udział w targach energii, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

Handel emisjami i handel certyfikatami

Czy jako firma musisz zajmować się handlem emisjami lub handlem certyfikatami? Musisz obliczyć, ile CO2 emitujesz każdego roku, aby uzyskać odpowiednią ilość uprawnień do emisji. Jeśli tak jest, jeśli emitujesz więcej, ponieważ zakup twojego produktu został zwiększony, będziesz potrzebować dodatkowych praw do emisji. Jeśli potrzebujesz więcej dużych ilości energii elektrycznej, możesz uczestniczyć w handlu certyfikatami. W obu przypadkach, Law & MorePrzydadzą się ci prawnicy. Nasi specjaliści skupiają się na handlu uprawnieniami do emisji i handlu certyfikatami i wiedzą, jak Ci pomóc, jeśli napotkasz z tym problemy. Czy masz pytania dotyczące praw do emisji? Chcesz ubiegać się o pozwolenie na emisję? Czy potrzebujesz porady dotyczącej handlu emisjami lub handlu certyfikatami? Prosimy o kontakt z prawnikami pod adresem Law & More.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla ciebie jako kancelarii prawnej w Eindhoven?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 e-mail naar:

Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More - [email chroniony]
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More - [email chroniony]

Law & More B.V.