POTRZEBUJESZ PRAWNIKA ROZWODOWEGO?
ZAPYTAJ O POMOC PRAWNĄ

NASI PRAWNICY SĄ SPECJALISTAMI W PRAWIE HOLENDERSKIM

Sprawdzone Jasny.

Sprawdzone Osobisty i łatwo dostępny.

Sprawdzone Twoje zainteresowania na pierwszym miejscu.

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępny od poniedziałku do piątku
od 08:00 do 22:00 oraz w weekendy od 09:00 do 17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy słuchają twojej sprawy i zgłaszają się
z odpowiednim planem działania

Osobiste podejście

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy zapewnia, że ​​100% naszych klientów
polecić nas i że jesteśmy oceniani średnio na 9.4

/
Rozwody
/

Rozwody

Rozwód to wielkie wydarzenie dla każdego.
Dlatego nasi prawnicy zajmujący się rozwodami służą osobistą poradą.

szybkie Menu

Pierwszym krokiem do uzyskania rozwodu jest zatrudnienie prawnika rozwodowego. Rozwód ogłasza sędzia, a pozew o rozwód może wnieść do sądu tylko prawnik. Istnieją różne aspekty prawne postępowania rozwodowego, o których decyduje sąd. Przykładami tych aspektów prawnych są:

 • Jak podzielone są Twoje wspólne aktywa?
 • Czy były partner ma prawo do części emerytury?
 • Jakie są konsekwencje podatkowe twojego rozwodu?
 • Czy twój partner ma prawo do alimentów małżeńskich?
 • Jeśli tak, to ile to alimenty?
 • A jeśli masz dzieci, jak układa się z nimi kontakt?

Aylin Selamet

Aylin Selamet

RADCA PRAWNY

aylin.selamet@lawandmore.nl

Potrzebujesz prawnika od rozwodu?

Każda firma jest wyjątkowa. Dlatego otrzymasz poradę prawną bezpośrednio związaną z Twoją działalnością.

Mamy indywidualne podejście i wspólnie z Państwem pracujemy nad odpowiednim rozwiązaniem.

Siadamy z Tobą, aby opracować strategię.

Mieszkaj osobno

Mieszkaj osobno

Nasi prawnicy korporacyjni mogą oceniać umowy i udzielać porad w ich sprawie.

"Law & More prawnicy
są zaangażowani i potrafią wczuć się w empatię
z problemem klienta”

Szczegółowy plan od naszych prawników zajmujących się rozwodami

Kiedy skontaktujesz się z naszą firmą, jeden z naszych doświadczonych prawników skontaktuje się z Tobą bezpośrednio. Law & More wyróżnia się na tle innych kancelarii tym, że nasza kancelaria nie posiada sekretariatu, co zapewnia nam szybką komunikację z naszymi klientami. Kiedy kontaktujesz się telefonicznie z naszymi prawnikami w sprawie rozwodu, najpierw zadadzą Ci oni szereg pytań. Zaprosimy Cię wtedy do naszego biura w Eindhoven, abyśmy mogli Cię poznać. Na życzenie spotkanie może odbyć się również telefonicznie lub wideokonferencją.

Spotkanie wprowadzające

 • Podczas tej pierwszej wizyty możesz opowiedzieć swoją historię, a my przyjrzymy się kontekstowi Twojej sytuacji. Nasi wyspecjalizowani prawnicy rozwodowi również zadadzą niezbędne pytania.
 • Następnie omawiamy z Tobą konkretne kroki, które należy podjąć w Twojej sytuacji i jasno to przedstawiamy.
 • Ponadto podczas tego spotkania wskażemy, jak wygląda postępowanie rozwodowe, czego można się spodziewać, jak długo będzie trwało, jakich dokumentów będziemy potrzebować itp.
 • W ten sposób będziesz miał dobry pomysł i będziesz wiedział, co się wydarzy. Pierwsze pół godziny tego spotkania jest bezpłatne. Jeśli podczas spotkania zdecydujesz, że chciałbyś skorzystać z pomocy jednego z naszych doświadczonych prawników rozwodowych, zarejestrujemy niektóre Twoje dane w celu sporządzenia umowy o zaręczyny.

Co mówią o nas klienci

Odpowiednie podejście

Tom Meevis był zaangażowany w tę sprawę przez cały czas, a na każde moje pytanie odpowiadał szybko i wyraźnie. Z pewnością będę polecać firmę (a Toma Meevisa w szczególności) znajomym, rodzinie i współpracownikom.

10
Mieke
Hoogeloon

Nasi prawnicy zajmujący się rozwodami są gotowi do pomocy:

Office Law & More

Umowa cesji

Po pierwszym spotkaniu od razu otrzymasz od nas umowę zlecenia na e-mail. Umowa ta stanowi na przykład, że będziemy Ci doradzać i pomagać podczas rozwodu. Prześlemy Ci również ogólne warunki, które mają zastosowanie do naszych usług. Umowę cesji możesz podpisać cyfrowo.

Po

Po otrzymaniu podpisanej umowy cesji nasi doświadczeni prawnicy rozwodowi natychmiast przystąpią do pracy nad Twoją sprawą. W Law & More, będziesz informowany o wszystkich krokach, jakie podejmuje w Twoim imieniu prawnik rozwodowy. Oczywiście wszystkie kroki zostaną najpierw uzgodnione z Tobą.

W praktyce pierwszym krokiem jest często wysłanie do partnera listu z zawiadomieniem o rozwodzie. Jeśli ma już prawnika zajmującego się rozwodami, pismo jest adresowane do jego prawnika.

W tym liście informujemy, że chcesz się rozwieść ze swoim partnerem i że radzimy mu skorzystać z usług prawnika, jeśli jeszcze tego nie zrobił. Jeśli Twój partner ma już prawnika, a my kierujemy pismo do jego prawnika, przeważnie wyślemy pismo zawierające Twoje życzenia dotyczące na przykład dzieci, mieszkania, zawartości itp.

Prawnik twojego partnera może wtedy odpowiedzieć na to pismo i wyrazić życzenia twojego partnera. W niektórych przypadkach planowane jest czterostronne spotkanie, podczas którego staramy się wspólnie dojść do porozumienia.

Jeśli nie uda się dojść do porozumienia z partnerem, możemy również złożyć wniosek o rozwód bezpośrednio do sądu. W ten sposób rozpoczyna się procedura.

Potrzebujesz prawnika od rozwodu?Co powinienem zabrać ze sobą do prawnika zajmującego się rozwodami?

Aby jak najszybciej rozpocząć procedurę rozwodową po spotkaniu wprowadzającym, wymagane są liczne dokumenty. Poniższa lista zawiera wykaz wymaganych dokumentów. Nie wszystkie dokumenty są potrzebne w przypadku wszystkich rozwodów. Twój prawnik rozwodowy wskaże, w konkretnej sprawie, jakie dokumenty są potrzebne do zaaranżowania rozwodu. Zasadniczo wymagane są następujące dokumenty:

 • Książeczka ślubna lub umowa konkubina.
 • Dokument z umową przedślubną lub partnerską. Nie dotyczy to osób pozostających w związku małżeńskim we wspólnocie majątkowej.
 • Akt hipoteczny i związana z nim korespondencja lub umowa najmu domu.
 • Przegląd rachunków bankowych, rachunków oszczędnościowych, rachunków inwestycyjnych .
 • Rozliczenia roczne, odcinki wypłaty i zestawienia świadczeń.
 • Ostatnie trzy deklaracje podatkowe.
 • Jeśli masz firmę, ostatnie trzy sprawozdania roczne.
 • Polisa ubezpieczenia zdrowotnego.
 • Przegląd ubezpieczeń: w jakiej nazwie są ubezpieczenia?
 • Informacje o naliczonych emeryturach. Gdzie była gromadzona emerytura podczas małżeństwa? Kim byli klienci?
 • Jeśli istnieją długi: zbierz dokumenty potwierdzające oraz kwotę i czas trwania długów.

Jeśli chcesz, aby postępowanie rozwodowe rozpoczęło się szybko, dobrze jest zebrać te dokumenty z wyprzedzeniem. Twój prawnik może wtedy przystąpić do pracy nad Twoją sprawą natychmiast po spotkaniu wprowadzającym!

Rozwód i dzieci

W przypadku zaangażowania dzieci ważne jest, aby wziąć pod uwagę również ich potrzeby. Dbamy o to, aby te potrzeby były uwzględniane w jak największym stopniu. Nasi prawnicy zajmujący się rozwodami mogą opracować z Tobą plan wychowawczy, w którym zostanie ustalony podział opieki nad Twoimi dziećmi po rozwodzie. Możemy również obliczyć dla Ciebie kwotę alimentów, jaka ma być wypłacana lub otrzymywana.

Czy jesteś już rozwiedziony i czy masz konflikt dotyczący, na przykład, zgodności z partnerem lub alimentami na dziecko? A może masz powody, by sądzić, że Twój były partner ma teraz wystarczające środki finansowe, aby o siebie zadbać? Również w takich przypadkach nasi prawnicy zajmujący się rozwodami mogą zapewnić pomoc prawną.

Często zadawane pytania dotyczące rozwodu

Law & More pracuje w oparciu o stawkę godzinową. Nasza stawka godzinowa to 195 € bez 21% VAT. Pierwsza półgodzinna konsultacja jest bezpłatna. Law & More nie działa na zasadzie pomocy dotowanej przez rząd.

Jaka jest metoda pracy Law & More? Prawnicy w Law & More są zaangażowani w twoje problemy. Przyglądamy się Twojej sytuacji, a następnie analizujemy Twoją sytuację prawną. Razem z Tobą szukamy trwałego rozwiązania Twojego sporu lub problemu.
Jeśli się zgodzisz, możesz zatrudnić wspólnego prawnika. W takim przypadku sąd może wydać orzeczenie o rozwodzie w ciągu kilku tygodni. Jeśli się nie zgodzisz, każdy z was będzie musiał zatrudnić własnego prawnika. W takim przypadku rozwód może zająć miesiące.
Jeśli zdecydujesz się na wspólny rozwód, nie ma potrzeby przeprowadzania rozprawy sądowej. Jednostronny rozwód jest rozpatrywany na rozprawie sądowej.
Czym jest mediacja? W mediacji starasz się wspólnie z drugą stroną znaleźć rozwiązanie pod nadzorem mediatora. Dopóki istnieje chęć obu stron do szukania rozwiązania, mediacja ma szanse powodzenia.
Jak przebiega proces mediacji? Na proces mediacyjny składają się: rozmowa kwalifikacyjna oraz kilka sesji w celu osiągnięcia porozumienia. W przypadku osiągnięcia porozumienia, zawarte porozumienia są sporządzane na piśmie.
Jesteś rozwiedziony od dnia, w którym orzeczenie orzekające rozwód zostało wpisane do rejestru stanu cywilnego gminy, w której zawarł związek małżeński.
Mój były partner i ja nie możemy dojść do porozumienia w sprawie podziału małżeńskiej wspólności majątkowej, co powinniśmy teraz zrobić? Możesz zwrócić się do sądu o ustalenie (sposób) podziału małżeńskiej wspólności majątkowej między tobą a twoim byłym partnerem.
Co zrobić z majątkiem wspólnym? Jeśli jesteś w związku małżeńskim we wspólnocie majątkowej, możesz podzielić te rzeczy na pół lub odebrać je drugiej osobie dla rozważenia ich wartości.
Punktem wyjścia jest to, że możesz nadal mieszkać we wspólnym domu, pod warunkiem, że jesteś w stanie spłacić połowę jakiejkolwiek wartości dodatkowej swojemu byłemu partnerowi i zwolnić byłego partnera z solidarnej odpowiedzialności za kredyty hipoteczne.
Możesz zaaranżować finansowe rozliczenie relacji poza sądem. Jeśli macie razem dzieci, nad którymi oboje sprawujecie władzę, jesteście prawnie zobowiązani do sporządzenia planu wychowawczego.
Jakie są koszty rozwodu? Koszty prawnika zależą od czasu poświęconego na Twoją sprawę. Koszty sądu wynoszą 309 EUR (opłaty sądowe). Opłaty komornika za doręczenie pozwu rozwodowego wynoszą około 100 euro.
Ustawowe uregulowanie (wyrównanie emerytury) oznacza, że ​​masz prawo do wypłaty 50% emerytury zgromadzonej przez Twojego byłego partnera w czasie trwania małżeństwa. Jeśli obaj partnerzy wyrażą zgodę, możesz zamienić swoje uprawnienia do emerytury i emerytury partnerskiej na własne niezależne prawo do emerytury (konwersja) lub wybrać inny podział.
Co to jest umowa rozwodowa? Umowa rozwodowa to umowa między byłymi partnerami, w której możesz zawrzeć umowy po rozwodzie. Na przykład możesz dokonać ustaleń finansowych, ustaleń dotyczących dzieci i alimentów. Jeśli ugoda rozwodowa jest częścią nakazu sądowego, jest prawnie wykonalna.
Jeśli ugoda rozwodowa jest częścią orzeczenia sądowego, umowa rozwodowa nadaje tytuł wykonawczy. Wtedy jest prawnie wykonalny.
Co to jest, a czego nie obejmuje artykuły gospodarstwa domowego? Wszystko w domu, stodole, ogrodzie i garażu jest częścią zawartości. Dotyczy to również samochodu lub innych pojazdów. Są one często wymieniane osobno w przymierzu. Do zawartości nie należą towary podłączone, sprzęty do zabudowy w kuchni i np. ułożone podłogi.
Co się stanie, jeśli jestem żonaty we wspólnocie majątkowej? Kiedy pozostajesz w związku małżeńskim we wspólnocie majątkowej, zasadniczo łączy się wszystkie aktywa i długi Ciebie i Twojego partnera. W przypadku rozwodu wszystkie aktywa i długi są w zasadzie dzielone równo między wami. Czasami może się zdarzyć, że pewne rzeczy są wykluczone, takie jak prezent lub spadek. Ale uwaga: od 2018 roku standardem jest zawarcie małżeństwa w ograniczonej wspólnocie majątkowej. Oznacza to, że majątek zgromadzony przed zawarciem małżeństwa nie jest zaliczany do wspólnoty. Tylko majątek, który małżonkowie gromadzą w trakcie małżeństwa, stają się własnością wspólną. Wszystko, co dana osoba posiadała prywatnie przed zawarciem małżeństwa, jest zatem wykluczone. Wszystko, co powstaje po zawarciu małżeństwa w postaci majątku i/lub długów, staje się własnością obu stron. Ponadto dary i spadki pozostają własnością osobistą, także w trakcie trwania małżeństwa. Wyjątkiem może być dom, który został nabyty wspólnie przed zawarciem małżeństwa.
Co się stanie, jeśli wyszłam za mąż na podstawie umowy przedślubnej? Kiedy brałeś ślub, zdecydowałeś się trzymać swoje aktywa i długi osobno. Jeśli chcesz uzyskać rozwód, weź pod uwagę wszelkie klauzule ugodowe lub inne uzgodnione ustalenia.

Klauzule rozliczeniowe to umowy dotyczące rozliczenia lub podziału określonych dochodów i wartości. Istnieją dwie formy rozliczenia: 1) Klauzula okresowego rozliczenia: na koniec każdego roku pozostałe zaoszczędzone saldo na rachunku (rachunkach) jest dzielone sprawiedliwie. Podjęto decyzję o oddzieleniu majątku prywatnego. Rozliczenie następuje po potrąceniu kosztów stałych od wspólnie zgromadzonego kapitału. 2) Ostateczna klauzula ugodowa: W przypadku rozwodu możliwe jest również skorzystanie z ostatecznej klauzuli ugodowej. Ty i Twój partner dzielicie wtedy wspólny majątek w taki sam sposób, jak gdybyście byli małżeństwem we wspólnocie majątkowej. Możesz wybrać, które aktywa nie zostaną uwzględnione w podziale.

Czym są powiązane aktywa? Jakie towary pozostają poza wspólnotą majątkową? Niektóre aktywa nie są automatycznie określane jako wspólna własność Ciebie i Twojego partnera. Te elementy mogą nie być wymagane podczas rozwodu. Spadki lub darowizny również pozostają poza wspólnością majątkową od 1 stycznia 2018 r. Przed 1 stycznia 2018 r. w akcie darowizny lub testamencie należało zawrzeć klauzulę wyłączenia.
Co się stanie, jeśli mieszkacie razem w wynajętym mieszkaniu? Sędzia decyduje, kto może dalej mieszkać w domu po rozwodzie, na wypadek, gdyby oboje chcieliście tam dalej mieszkać. Następnie należy zmienić umowę ze spółdzielnią mieszkaniową lub właścicielem mieszkania, przy czym osoba, której przyznano prawo do mieszkania, będzie jedynym najemcą. Osoba ta jest wtedy również odpowiedzialna za opłacenie czynszu i innych kosztów.

Często zadawane pytania dotyczące alimentów

Postępowanie o alimenty rozpoczyna się od złożenia wniosku. Następnie sąd umożliwi drugiej stronie przedstawienie odpowiedzi na skargę. W takim przypadku postępowanie zostanie wysłuchane. Następnie sąd wyda orzeczenie na piśmie.
Czy przysługuje mi alimenty na rzecz małżonka? Masz prawo do alimentów na rzecz małżonka, jeśli byłeś w związku małżeńskim lub wszedłeś w zarejestrowany związek partnerski i nie możesz utrzymywać się samodzielnie.
Możesz powiadomić swojego byłego partnera o niewywiązaniu się z płatności i wyznaczyć termin, w którym alimenty mają zostać zapłacone. Jeśli Twój były partner nadal nie płaci alimentów w wyznaczonym terminie, jest to przypadek niewywiązania się z płatności. Jeśli umowy alimentacyjne są zawarte w nakazie, masz tytuł wykonawczy. Możesz wtedy odzyskać alimenty od byłego partnera poza sądem. Jeśli tak nie jest, możesz zażądać zgodności w sądzie.
Jakie są konsekwencje podatkowe płacenia alimentów? alimenty partnerskie podlegają odliczeniu od podatku dla płatnika i są uznawane za dochód podlegający opodatkowaniu dla odbiorcy. Alimenty na dzieci nie podlegają odliczeniu od podatku ani nie podlegają opodatkowaniu.

Często zadawane pytania dotyczące rozwodowych dzieci

Możesz zwrócić się do sądu o ustalenie miejsca zamieszkania Twoich dzieci razem z Tobą. Sąd podejmie taką decyzję, jaka zostanie uznana za zgodną z najlepszym interesem Twoich dzieci, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności sprawy.
Jeśli masz małoletnie dzieci, nad którymi sprawujesz wspólną opiekę, jesteś zobowiązany do sporządzenia planu wychowawczego. Konieczne jest uzgodnienie głównego miejsca zamieszkania dzieci, podziału opieki, sposobu podejmowania decyzji dotyczących dzieci, wymiany informacji dotyczących dzieci oraz podziału kosztów ponoszonych na dzieci (alimenty).
A co z władzą rodzicielską po rozwodzie? Po rozwodzie oboje rodzice zachowują władzę rodzicielską, chyba że sąd uzna, że ​​wspólna władza rodzicielska powinna wygasnąć.
Kiedy mam prawo do alimentów? Masz prawo do alimentów, jeśli sam nie masz wystarczających dochodów na pokrycie kosztów swoich dzieci.
Możesz uzgodnić wysokość alimentów na dziecko / partnera. Możesz zapisać te umowy w umowie. Jeśli sąd odnotuje te umowy w orzeczeniu rozwodowym, są one prawnie wykonalne. Jeśli nie możesz dojść do porozumienia, możesz zwrócić się do sądu o ustalenie wysokości alimentów. Czyniąc to, sędzia weźmie pod uwagę różne czynniki, takie jak dochody, możliwości finansowe, budżet na dziecko i ustalenia dotyczące wizyt.
Te rzeczy są własnością samych dzieci. Mogą sami zdecydować, co się z nimi stanie iz którym rodzicem pójść. Jeśli dzieci są za małe, aby o tym zdecydować, ty i twój partner powinniście to zorganizować.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie na naszej liście najczęściej zadawanych pytań, skontaktuj się bezpośrednio z jednym z naszych doświadczonych prawników. Mogą odpowiedzieć na Twoje pytania i chętnie pomyśleć razem z Tobą!

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla Ciebie jako kancelaria prawna w Eindhoven i Amsterdam?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij e-mail na adres:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More – tom.meevis@lawandmore.nl
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More – maxim.hodak@lawandmore.nl

Ustawienia prywatności
Używamy plików cookie, aby zwiększyć komfort korzystania z naszej witryny. Jeśli korzystasz z naszych Usług za pośrednictwem przeglądarki, możesz ograniczyć, zablokować lub usunąć pliki cookie za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Używamy również treści i skryptów stron trzecich, które mogą wykorzystywać technologie śledzenia. Możesz wybiórczo wyrazić zgodę poniżej, aby umożliwić umieszczanie takich stron trzecich. Aby uzyskać pełne informacje na temat używanych przez nas plików cookie, gromadzonych przez nas danych i sposobu ich przetwarzania, zapoznaj się z naszą Polityka prywatności
Law & More B.V.