POTRZEBUJESZ PRAWNIKA ICT?
ZAPYTAJ O POMOC PRAWNĄ

NASI PRAWNICY SĄ SPECJALISTAMI W PRAWIE HOLENDERSKIM

Sprawdzone Jasny.

Sprawdzone Osobisty i łatwo dostępny.

Sprawdzone Twoje zainteresowania na pierwszym miejscu.

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępny od poniedziałku do piątku
od 08:00 do 22:00 oraz w weekendy od 09:00 do 17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy słuchają twojej sprawy i zgłaszają się
z odpowiednim planem działania

Osobiste podejście

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy zapewnia, że ​​100% naszych klientów
polecić nas i że jesteśmy oceniani średnio na 9.4

/
Prawnik ICT
/

Prawnik ICT

W wyniku wynalezienia Internetu powstało wiele pytań prawnych.

szybkie Menu

Następnie wprowadzono prawo ICT. Prawo ICT ma wiele interfejsów z innymi dziedzinami prawa, takimi jak prawo umów, prawo prywatności i prawo własności intelektualnej. We wszystkich tych obszarach prawa mogą pojawić się pytania dotyczące prawa ICT. Mogą to być następujące pytania: „czy można zwrócić coś, co kupiłem w Internecie?”, „Jakie są moje prawa podczas korzystania z Internetu i w jaki sposób są one chronione?” oraz „czy moje własne treści online są chronione prawem autorskim?” Jednak samo prawo ICT można również podzielić na określone obszary prawa ICT, takie jak prawo oprogramowania, prawo bezpieczeństwa i handel elektroniczny.

Zdjęcie Toma Meevisa

Toma Meevisa

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY / ADWOKAT

tom.meevis@lawandmore.nl

"Law & More prawnicy
są zaangażowani i potrafią wczuć się w empatię
z problemem klienta”

Zespół Law & More ma wyraźną wiedzę na temat prawa ICT i dziedzin prawa, które są powiązane z prawem ICT. Dlatego nasi prawnicy mogą udzielić porady dotyczącej następujących zagadnień:

  • Prawo bezpieczeństwa;
  • SaaS i chmura;
  • Kontrakty informatyczne;
  • Ustalenia dotyczące ciągłości i depozyt;
  • Prawo sklepu internetowego;
  • Kolokacja hostingu;
  • Prawo dotyczące oprogramowania;
  • Oprogramowanie typu open source;
  • Oprogramowanie przemysłowe.

Co mówią o nas klienci

Odpowiednie podejście

Tom Meevis był zaangażowany w tę sprawę przez cały czas, a na każde moje pytanie odpowiadał szybko i wyraźnie. Z pewnością będę polecać firmę (a Toma Meevisa w szczególności) znajomym, rodzinie i współpracownikom.

10
Mieke
Hoogeloon

Nasi prawnicy administracyjni są gotowi do pomocy:

Office Law & More Obraz

Prawo bezpieczeństwa

Prawo bezpieczeństwa to dziedzina prawa, która dotyczy ochrony informacji. Tematy, które nie są rzadkie w tej dziedzinie prawa, obejmują wirusy komputerowe, włamania komputerowe, hakowanie i przechwytywanie danych. Aby zapewnić bezpieczeństwo poufnych i poufnych informacji, istnieje cały zestaw możliwych środków. Na przykład same firmy często stosują nielegalne środki oparte na analizie ryzyka. Ochrona ta ma jednak również podstawę prawną. W końcu to ustawodawca określa, jak surowe powinny być te środki bezpieczeństwa.

Myśląc o środkach legislacyjnych, można również pomyśleć o „Wet bescherming persoonsgegevens” (ustawie o ochronie danych osobowych). Ustawa o ochronie danych osobowych stanowi, że musi być jasne, jakie środki podjęto w celu ochrony danych osobowych przed utratą lub niezgodnym z prawem przetwarzaniem. Może to obejmować szyfrowane połączenie między serwerem a gościem: połączenie SSL. Hasła są również częścią takiego bezpieczeństwa.

Oprócz ustawy o ochronie danych osobowych, niektóre czyny są również kryminalizowane. Hakowanie podlega karze na podstawie art. 128ab holenderskiego kodeksu karnego.

Aby chronić informacje, ważne jest, aby wiedzieć, jak działa bezpieczeństwo informacji i jak chronić dane własne i cudzej osoby w możliwie bezpieczny sposób. Law & More może doradzić w kwestiach prawnych związanych z bezpieczeństwem informacji.

SAAS i chmuraSAAS i chmura

Oprogramowanie jako usługa (SaaS) to oprogramowanie oferowane jako usługa. W przypadku takiej usługi użytkownik nie musi kupować oprogramowania, ale może uzyskać dostęp do SaaS przez Internet. Zaletą usług SaaS jest to, że koszty dla użytkownika są stosunkowo niskie.

Usługa SaaS, taka jak Dropbox, jest usługą w chmurze. Usługa w chmurze to sieć, w której informacje są przechowywane w chmurze. Użytkownik nie jest właścicielem Chmury, a zatem nie ponosi odpowiedzialności za jego utrzymanie. Dostawca chmury jest odpowiedzialny za chmurę. Usługi w chmurze podlegają również pewnym regulacjom, które głównie dotyczą zasad związanych z prywatnością.

Law & More może doradzać w zakresie Twoich usług SaaS i usług w chmurze. Nasi adwokaci posiadają wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie prawa, dzięki czemu mogą ci pomóc we wszystkich twoich pytaniach.

Kontrakty IT

W wyniku naszego cyfrowego świata wiele firm uzależniło się od właściwego funkcjonowania technologii informatycznych. W związku z tym rozwojem coraz ważniejsze jest, aby dobrze zorganizować pewne sprawy informatyczne. Na przykład w przypadku zakupu sprzętu lub licencji na oprogramowanie należy sporządzić umowę IT.

Umowy IT są, jak sama nazwa wskazuje, „zwykłymi” umowami, takimi jak ogólne warunki zakupu, oświadczenie o ochronie prywatności, umowy o pracę, umowy dotyczące oprogramowania, umowy SaaS, umowy w chmurze i umowy escrow. W takiej umowie zawierane są umowy dotyczące na przykład ceny, gwarancji lub odpowiedzialności w odniesieniu do towaru lub usługi.

Mogą wystąpić problemy przy sporządzaniu lub przestrzeganiu umowy IT. Na przykład może istnieć niepewność co do tego, co należy dostarczyć lub na jakich konkretnych warunkach. Dlatego ważne jest, aby poczynić jasne ustalenia i udokumentować je w umowie.

Law & More może doradzać we wszystkich twoich umowach informatycznych. Ocenimy twoją sytuację i możemy przygotować niestandardową umowę o jakości dźwięku, która spełni twoje potrzeby.

Schematy ciągłościSchematy ciągłości i Escrow

Użytkownicy technologii informatycznych powinni mieć pewność, że ich oprogramowanie i dane będą nadal używane. Schemat ciągłości może zapewnić rozwiązanie. Taki schemat ciągłości zostanie zawarty we współpracy z dostawcą usług IT. Oznacza to, że w przypadku np. Bankructwa usługi IT mogą być kontynuowane.

W celu ustanowienia schematu ciągłości konieczne będzie przyjrzenie się rodzajowi usługi IT. Czasami wystarczający będzie schemat depozytowy kodu źródłowego, podczas gdy w innych przypadkach konieczne będzie dokonanie dodatkowych uzgodnień. W przypadku ciągłości chmury należy na przykład pamiętać zarówno o dostawcach, jak i dostawcach hostingu.

Schemat ciągłości jest niezbędny do utrzymania twoich danych. Law & More może doradzić w sprawie planów ciągłości. Możemy pomóc Ci przygotować taki schemat w celu zabezpieczenia twojego oprogramowania i danych.

Prawo sklepu internetowego

Sklepy internetowe mają do czynienia z wieloma ramami prawnymi, które muszą spełniać. Zakup na odległość, prawa konsumenta, ustawodawstwo dotyczące plików cookie, dyrektywy europejskie i inne są aspektami prawnymi, z którymi spotka się sklep internetowy. Termin „prawo sklepu internetowego” zawiera w tym względzie kompleksowy termin.

Ze względu na wiele zasad prawdopodobnie w pewnym momencie „nie widzisz drewna drzew”. Czy muszę korzystać z warunków? Jak działa wycofanie przez klienta? Jakie informacje powinienem podać na swojej stronie? Jakie są zasady dotyczące płatności? Co z przepisami dotyczącymi plików cookie? Co mam zrobić z danymi osobowymi uzyskanymi za pośrednictwem mojego sklepu internetowego? Jest to zestaw pytań, z którymi można skonfrontować właściciela sklepu internetowego.

Ważne jest, aby te sprawy były odpowiednio ułożone. W przeciwnym razie możesz ryzykować grzywnę. Grzywny te mogą osiągać wysokie wysokości i mieć wpływ na Twoją firmę. Dzięki temu, że jesteś dobrze poinformowany w tych sprawach, zminimalizujesz ryzyko.

Law & More może doradzić w zakresie zgodności z odpowiednimi przepisami. Ponadto możemy pomóc Ci przygotować dokumenty prawne odpowiednie dla Twojego sklepu internetowego.

Hosting i kolokacjaHosting i kolokacja

Kiedy gospodarz lub chce hostować stronę internetową, należy pamiętać o obowiązujących przepisach prawnych. Podczas hostingu strony internetowej dane będą przechowywane, a czasem nawet przekazywane. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak należy traktować te dane w stosunku do klienta, ale także wobec osób trzecich.

Będziesz musiał mieć jasne warunki dotyczące swojego hostingu i jego aspektów prawnych. Ważne jest, aby klienci wiedzieli, co dzieje się z ich danymi. Klienci uważają, że ważne jest staranne zabezpieczenie ich danych. Ważne jest również, aby wiedzieć, kto ponosi odpowiedzialność w przypadku naruszenia zasad dotyczących danych.

Czy musisz chronić prywatność swoich klientów? Czy musisz podać dane kontaktowe, jeśli zażąda tego policja? Czy jesteś odpowiedzialny za ochronę danych i ich naruszenia? Nasi prawnicy mogą odpowiedzieć na wszystkie te i wszystkie pozostałe pytania. Może masz jakieś pytania, zawsze możesz skontaktować się z jednym z prawników Law & More.

Prawo dotyczące oprogramowania

W dzisiejszych czasach życie w świecie bez oprogramowania byłoby nie do pomyślenia. Prawo dotyczące oprogramowania jest ważne zarówno dla twórców oprogramowania, jak i użytkowników oprogramowania.

„Auteurswet” (ustawa o prawie autorskim) określa, kto jest właścicielem określonego oprogramowania. W praktyce jednak nie zawsze jest jasne, kto jest właścicielem oprogramowania i tym samym właścicielem praw autorskich. Twórcy oprogramowania, którzy sprzedają swój produkt, często chcą zachować swoje prawa autorskie. Ogranicza to możliwość zmiany oprogramowania przez użytkowników oprogramowania. Staje się jeszcze bardziej złożony, gdy użytkownik chce opracować (własne) oprogramowanie. Kto następnie uzyska prawa autorskie?

Aby ograniczyć ryzyko, ważne jest, aby wcześniej zdecydować, kto uzyska prawa autorskie. Law & More może doradzać w zakresie prawa dotyczącego oprogramowania i odpowiadać na pytania dotyczące tej dziedziny prawa.

Oprogramowanie Open Source

W przypadku oprogramowania typu open source użytkownik otrzymuje kod źródłowy oprogramowania przy zakupie licencji. Ma to tę zaletę, że użytkownicy mogą dostosowywać i ulepszać oprogramowanie, aby oprogramowanie nadal się rozwijało. Teoretycznie wydaje się to korzystne i dość praktyczne: każdy, kto zna się na kodach, może edytować oprogramowanie open source.

W praktyce jednak bardzo ważne jest ustalenie pewnych zasad korzystania z oprogramowania typu open source, uregulowanie i wyjaśnienie korzystania z oprogramowania typu open source. Jest to tym ważniejsze, że obecnie nadzór jest niewielki, a zgłoszono wiele roszczeń z powodu naruszenia licencji na oprogramowanie typu open source.

Law & More może doradzić w sprawie oprogramowania typu open source. Czy pozostaniesz właścicielem oprogramowania opracowanego podczas korzystania z oprogramowania typu open source? Jakie warunki możesz ustanowić w celu korzystania z licencji? Jak złożyć wniosek, gdy naruszona została licencja? Są to pytania, na które może odpowiedzieć jeden z naszych prawników.

Oprogramowanie przemysłowe

Oprogramowanie jest używane nie tylko w biurach, ale także w przemyśle. Produkty i maszyny są wyposażone lub opracowane z oprogramowaniem. To oprogramowanie wbudowane zostało napisane w celu sterowania maszynami lub produktami. Przykłady tego rodzaju oprogramowania można znaleźć w maszynach, światłach i samochodach.

Podobnie jak ważne jest dla „normalnego” oprogramowania, tak prawo dotyczące oprogramowania (przemysłowego) jest ważne dla oprogramowania przemysłowego i zapewnia podstawowe zasady zarówno dla twórców oprogramowania, jak i użytkowników oprogramowania. Przemysł oprogramowania przemysłowego otrzymuje wiele inwestycji, co sprawia, że ​​ochrona odpowiednich praw autorskich jest niezbędna.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla Ciebie jako kancelaria prawna w Eindhoven i Amsterdam?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij e-mail na adres:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More – tom.meevis@lawandmore.nl
Pan. Maxim Hodak, adwokat w & More – maxim.hodak@lawandmore.nl

Ustawienia prywatności
Używamy plików cookie, aby zwiększyć komfort korzystania z naszej witryny. Jeśli korzystasz z naszych Usług za pośrednictwem przeglądarki, możesz ograniczyć, zablokować lub usunąć pliki cookie za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Używamy również treści i skryptów stron trzecich, które mogą wykorzystywać technologie śledzenia. Możesz wybiórczo wyrazić zgodę poniżej, aby umożliwić umieszczanie takich stron trzecich. Aby uzyskać pełne informacje na temat używanych przez nas plików cookie, gromadzonych przez nas danych i sposobu ich przetwarzania, zapoznaj się z naszą Polityka prywatności
Law & More B.V.