POTRZEBUJESZ PRAWNIKA WINDYKACJI?
ZAPYTAJ O POMOC PRAWNĄ

NASI PRAWNICY SĄ SPECJALISTAMI W PRAWIE HOLENDERSKIM

Sprawdzone Jasny.

Sprawdzone Osobisty i łatwo dostępny.

Sprawdzone Twoje zainteresowania na pierwszym miejscu.

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-22:00 oraz w weekendy w godzinach 09:00-17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy wysłuchają Twojej sprawy i opracują odpowiedni plan działania
Osobiste podejście

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy gwarantuje, że 100% naszych klientów nas poleca i że jesteśmy oceniani średnio na poziomie 9.4

Kategorie

Badania pokazują, że 30% bankructw w Holandii jest spowodowanych niezapłaconymi fakturami. Czy Twoja firma ma klienta, który wciąż nie zapłacił? A może jesteś osobą prywatną i masz dłużnika, który wciąż jest ci winien pieniądze? Następnie skontaktuj się z Law & More prawnicy ds. windykacji. Rozumiemy, że niezapłacone faktury są bardzo denerwujące i niepożądane, dlatego pomagamy Ci od początku do końca procesu windykacji. Nasi prawnicy zajmujący się windykacją mogą przejść z tobą zarówno pozasądową procedurę windykacyjną, jak i sądową. Law & More zna także prawo przywiązania i może pomóc w przypadku bankructwa. Wreszcie, nie ma dla nas znaczenia, czy dłużnik mieszka w Holandii, czy ma siedzibę za granicą. Ze względu na nasze międzynarodowe pochodzenie kwalifikujemy się do bardziej złożonych, spornych lub większych roszczeń.

Jeśli chodzi o windykację, prawdopodobnie myślisz o agencji windykacyjnej lub komorniku niż o prawniku windykacyjnym. Jest tak, ponieważ wszystkie trzy strony są w stanie odzyskać zaległe długi. Istnieją jednak pewne istotne kroki w procesie windykacji, które zasadniczo może przeprowadzić prawnik ds. Windykacji:

Windykacja Prawnik Obraz

Ruby van Kersbergen

Ruby van Kersbergen

RADCA PRAWNY

ruby.van.kersbergen@lawandmore.nl

Kancelaria prawna Eindhoven i Amsterdam

Prawnik korporacyjny

„Uzyskałem fachową poradę w uzgodnionym terminie”

Plan procesu windykacji krok po kroku

1. Faza polubowna. Jeśli Twoje roszczenie jest możliwe do odzyskania, wówczas postępowanie polubowne mogą najpierw wszcząć prawnicy ds. windykacji z Law & More. Na tym etapie staramy się nakłonić dłużnika do zapłaty listownie i/lub telefonicznie, ewentualnie powiększonej o odsetki ustawowe i pozasądowe koszty windykacji.

2. Negocjacje. Czy masz dobre relacje ze swoim kontrahentem i chciałbyś je utrzymać? W tej fazie staramy się dojść do porozumienia między stronami w drodze negocjacji i np. umówić się na płatność.

3. Faza sądowa. Przeprowadzenie procedury polubownej nie jest obowiązkowe. Jeśli Twój dłużnik nie współpracuje, nasi prawnicy windykatorzy mogą sporządzić wezwanie i wysłać je do Twojego dłużnika. Wraz z wezwaniem dłużnik zostaje wezwany do stawienia się w sądzie w określonym terminie. Na etapie prawnym dochodzimy przed sądem zapłaty zaległych kwot i kosztów windykacji.

4. Werdykt. Po otrzymaniu przez dłużnika wezwania do sądu, będzie on miał możliwość ustosunkowania się do wezwania na piśmie. Jeżeli dłużnik nie odpowie i nie stawi się na rozprawie, sędzia wyda orzeczenie zaoczne, w którym uzna Twoje roszczenie. Oznacza to, że Twój dłużnik musi zapłacić fakturę, odsetki ustawowe, koszty windykacji oraz koszty procesowe. Po wydaniu wyroku przez sędziego komornik doręczy ten wyrok dłużnikowi.

5. Werdykt. Przed wszczęciem postępowania sądowego istnieje możliwość zajęcia majątku dłużnika. Nazywa się to przywiązaniem do oranżerii. Zajęcie zabezpieczające ma na celu zapewnienie, że dłużnik nie będzie mógł rozporządzać żadnym majątkiem, zanim sędzia podejmie decyzję, tak abyś mógł faktycznie odzyskać swoje koszty od dłużnika. Jeśli sędzia uzna Twoje roszczenie, zajęcie przedsądowe zostanie przekształcone w zajęcie egzekucyjne. Oznacza to, że majątek, który został zajęty, może zostać sprzedany publicznie przez komornika, jeśli dłużnik nadal nie zapłaci. Twoje roszczenie zostanie wypłacone z wpływów z tych aktywów.

Co mówią o nas klienci

Nasi prawnicy ds. windykacji są gotowi do pomocy:

Biurowe Law & More

Podejście prawnika ds. windykacji

Opisane powyżej kroki należy wykonać dla każdej procedury zbierania. Ale czego możesz się spodziewać Law & Moreprawników windykacyjnych podczas przechodzenia przez te kroki?

 • Analiza i doradztwo w zakresie Twojej sytuacji prawnej
 • Bezpośredni i osobisty kontakt, zarówno telefoniczny jak i mailowy
 • Jakość i zaangażowanie
 • Działaj i reaguj szybko i skutecznie
 • Siedząc na górze obudowy
 • Zawsze myśl z wyprzedzeniem i przygotuj kolejne działania

Działalność prawnik ds. windykacji

 • Monitoruj warunki płatności i przeglądaj faktury
 • Negocjowanie z dłużnikami
 • Sporządzanie i wysyłanie zawiadomienia o niewykonaniu zobowiązania
 • Zapobieganie przedawnieniom i stosowanie przerw
 • Przygotowanie wezwania
 • Prowadzenie postępowania sądowego
 • Zajęcie i wykonanie egzekucji
 • Prowadzenie spraw windykacyjnych międzynarodowych

Często Zadawane Pytania

Prawo windykacyjne w Holandii dotyczy (pozasądowego) dochodzenia roszczeń pieniężnych. Przekazując prawnikom windykacyjnym zaległe faktury, udzielasz prawnikom windykacyjnym swoistego upoważnienia do windykacji należności zgodnie z prawem windykacyjnym. Jest to korzyść np. dla osób prywatnych lub firm, które same mają za mało czasu lub chcą skupić się przede wszystkim na swojej podstawowej działalności. Ponadto do (inkasa) zaległych faktur dołączone są wszelkiego rodzaju zasady, na przykład dotyczące pilności i przedawnienia, i zaangażowanych jest kilka stron. To sprawia, że ​​prawo windykacyjne jest interesujące, ale złożone. Dlatego wskazane jest skorzystanie z prawnika windykacyjnego, gdy masz zaległe roszczenia. Law & MorePrawnicy kancelarii są ekspertami w dziedzinie prawa windykacyjnego i chętnie Ci pomogą.
Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest poinformowanie dłużnika, że ​​nie wywiązał się ze swojego zobowiązania płatniczego. Musisz dać mu możliwość zapłaty w rozsądnym terminie bez dodatkowych kosztów. Wysyłasz pisemne przypomnienie do dłużnika, nazywane jest to zawiadomieniem o zwłoce. Termin czternastu dni jest zwykle uważany za rozsądny termin, w którym dłużnik jest wezwany do zapłacenia roszczenia. Naturalnie, Law & MorePrawnicy zajmujący się windykacją długów mogą przygotować dla Ciebie zawiadomienie o niewykonaniu zobowiązania. Jeżeli nie wysłano żadnego zawiadomienia o zwłoce, sąd odrzuci wszelkie roszczenia o odszkodowanie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których wysłanie wezwania nie jest konieczne, np. wykonanie umowy jest trwale niemożliwe. Niemniej jednak zaleca się, aby zawsze wysyłać powiadomienie o niewypłacalności, aby mieć pewność. Jeśli żądanie zapłaty nie zostanie spełnione, możemy rozpocząć proces windykacji.
 • Dane wierzyciela i dłużnika
 • Dokumenty związane z zadłużeniem (numer i data faktury)
 • Powód, dla którego dług nie został jeszcze spłacony
 • Umowa lub inne ustalenia, których dotyczy dług
 • Jasny opis i uzasadnienie należnych kwot
 • Wszelka korespondencja między wierzycielem a dłużnikiem dotycząca długu
Law & More oferuje również wsparcie w zapobieganiu ryzyku związanym z płatnościami i opóźnieniami w płatnościach. Na przykład doradzamy klientom włączenie warunków płatności do ogólnych warunków, które mogą zapobiec niejasnościom w przypadku opóźnień w płatnościach. Potrzebujesz więcej informacji na ten temat? Prosimy o kontakt z prawnikami ds. windykacji Law & More.
Czy Twój dłużnik znajduje się za granicą? W takim przypadku rolę mogą odgrywać różne czynniki, takie jak inny język, kultura i zwyczaje płatnicze, co oznacza, że ​​ryzyko w kontekście procedury windykacyjnej jest większe niż w przypadku dłużników z własnego kraju. Natomiast dla prawników ds. windykacji Law & Moreczynniki te nie stanowią przeszkody. Nie pozwolimy, aby granice nas zatrzymały, dlatego z przyjemnością poprowadzimy Cię przez proces windykacyjny, w którym dłużnik osiadł za granicą, w Europie lub poza nią. Chcesz wiedzieć, co możemy dla Ciebie zrobić, gdy masz do czynienia z dłużnikiem zagranicznym? Proszę się skontaktować Law & More. Nasi prawnicy chętnie Ci pomogą.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla Ciebie jako kancelaria prawna w Eindhoven i Amsterdam?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij e-mail na adres:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More – tom.meevis@lawandmore.nl

Law & More