POTRZEBUJESZ PRAWNIKA EMERYTALNEGO?
ZAPYTAJ O POMOC PRAWNĄ

NASI PRAWNICY SĄ SPECJALISTAMI W PRAWIE HOLENDERSKIM

Sprawdzone Jasny.

Sprawdzone Osobisty i łatwo dostępny.

Sprawdzone Twoje zainteresowania na pierwszym miejscu.

Łatwo dostępny

Łatwo dostępny

Law & More jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-22:00 oraz w weekendy w godzinach 09:00-17:00

Dobra i szybka komunikacja

Dobra i szybka komunikacja

Nasi prawnicy wysłuchają Twojej sprawy i opracują odpowiedni plan działania
Osobiste podejście

Osobiste podejście

Nasza metoda pracy gwarantuje, że 100% naszych klientów nas poleca i że jesteśmy oceniani średnio na poziomie 9.4

Prawo emerytalne

Prawo emerytalne w Holandii stało się odrębnym obszarem prawnym. Obejmuje wszystkie przepisy i regulacje emerytalne zapewniające dochód zastępczy pracownikom po przejściu na emeryturę. Przykłady obejmują bardzo szczegółowe przepisy, takie jak ustawa o emeryturach, obowiązkowym uczestnictwie w branżowym funduszu emerytalnym z 2000 r. Lub ustawa o wyrównywaniu praw emerytalnych w przypadku rozwodu. Przepisy te dotyczą między innymi warunków, które muszą zostać spełnione, aby otrzymać emeryturę, zasad zarządzania i wypłaty uprawnień emerytalnych przez podmioty świadczące usługi emerytalne oraz środków zapobiegających naruszeniom emerytur.

szybkie Menu

Pomimo tego, że prawo emerytalne jest odrębnym obszarem prawnym, ma również wiele powiązań z innymi dziedzinami prawa. Dlatego w kontekście prawa emerytalnego, oprócz określonych przepisów ustawowych i wykonawczych, zastosowanie mają również przepisy ogólne i regulacje z zakresu prawa pracy. Na przykład emerytura jest ważnym warunkiem pracy dla wielu pracowników, który jest określony i omówiony w umowie o pracę. Warunek ten częściowo determinuje dochód na starość. Oprócz prawa pracy można również wziąć pod uwagę następujące dziedziny prawa:

 • Prawo odpowiedzialności;
 • Prawo umów;
 • Prawo podatkowe;
 • Prawo ubezpieczeniowe;
 • Wyrównanie uprawnień emerytalnych w przypadku rozwodu.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

RADCA PRAWNY

aylin.selamet@lawandmore.nl

Usługi Law & More

Prawnik korporacyjny

Każda firma jest wyjątkowa. Dzięki temu otrzymasz poradę prawną, która ma bezpośrednie znaczenie dla Twojej firmy.

Jeśli do tego dojdzie, możemy również za Ciebie wnieść sprawę sądową. Skontaktuj się z nami w sprawie warunków.

Siadamy z Tobą, aby opracować strategię.

Każdy przedsiębiorca musi postępować zgodnie z prawem spółek. Przygotuj się dobrze na to.

"Law & More prawnicy
są zaangażowani i potrafią wczuć się w empatię
z problemem klienta”

Zabezpieczenie emerytalne według systemu filarowego

Rezerwa emerytalna, która zapewnia pracownikom zastępczy dochód po przejściu na emeryturę, jest również nazywana emeryturą. W Holandii system świadczeń emerytalnych, czyli system emerytalny, ma trzy filary:

Podstawowa emerytura. Podstawowa emerytura jest również nazywana świadczeniem OW. Taki przepis przysługuje każdemu w Holandii. Istnieje jednak szereg warunków z tym związanych. Pierwszym warunkiem otrzymania świadczenia AOW jest osiągnięcie określonego wieku, a mianowicie 67 lat. Drugim warunkiem jest to, że zawsze pracowało się lub mieszkało w Holandii. Za każdy rok, w którym osoba zamieszkuje w Holandii od 15 do 67 roku życia, naliczane jest 2% maksymalnego wymiaru AOW. W tym przypadku nie jest wymagana historia zatrudnienia.

Prawa emerytalne. Ten filar dotyczy praw, które osoba nabyła w trakcie życia zawodowego i stosuje jako emeryturę uzupełniającą do emerytury podstawowej. W szczególności dodatek ten dotyczy odroczonego wynagrodzenia, które jest wypłacane wspólnie przez pracodawcę i pracownika w formie premii. W związku z tym emerytura uzupełniająca jest zawsze tworzona w ramach relacji pracownik-pracodawca, tak więc w tym przypadku wymagana jest historia zatrudnienia. W Holandii pracodawca nie ma jednak ogólnego obowiązku prawnego gromadzenia (dodatkowej) emerytury dla swoich pracowników. Oznacza to, że w tym zakresie między pracownikiem a pracodawcą muszą być zawarte porozumienia. Law & More oczywiście chętnie Ci w tym pomożemy.

Emerytura dobrowolna. Ten filar dotyczy w szczególności wszystkich rezerw na dochody, które ludzie utrzymywali przed osiągnięciem starości. Przykłady obejmują renty, ubezpieczenia na życie i dochody z kapitału. To głównie osoby samozatrudnione i przedsiębiorcy muszą polegać na tym filarze, aby uzyskać emeryturę.

Co mówią o nas klienci

Nasi prawnicy zajmujący się rozwodami są gotowi do pomocy:

Biurowe Law & More

Umowa cesji

Po pierwszym spotkaniu od razu otrzymasz od nas umowę zlecenia na e-mail. Umowa ta stanowi na przykład, że będziemy Ci doradzać i pomagać podczas rozwodu. Prześlemy Ci również ogólne warunki, które mają zastosowanie do naszych usług. Umowę cesji możesz podpisać cyfrowo.

Po

Po otrzymaniu podpisanej umowy cesji nasi doświadczeni prawnicy rozwodowi natychmiast przystąpią do pracy nad Twoją sprawą. W Law & More, będziesz informowany o wszystkich krokach, jakie podejmuje w Twoim imieniu prawnik rozwodowy. Oczywiście wszystkie kroki zostaną najpierw uzgodnione z Tobą.

W praktyce pierwszym krokiem jest często wysłanie do partnera listu z zawiadomieniem o rozwodzie. Jeśli ma już prawnika zajmującego się rozwodami, pismo jest adresowane do jego prawnika.

W tym liście informujemy, że chcesz się rozwieść ze swoim partnerem i że radzimy mu skorzystać z usług prawnika, jeśli jeszcze tego nie zrobił. Jeśli Twój partner ma już prawnika, a my kierujemy pismo do jego prawnika, przeważnie wyślemy pismo zawierające Twoje życzenia dotyczące na przykład dzieci, mieszkania, zawartości itp.

Prawnik twojego partnera może wtedy odpowiedzieć na to pismo i wyrazić życzenia twojego partnera. W niektórych przypadkach planowane jest czterostronne spotkanie, podczas którego staramy się wspólnie dojść do porozumienia.

Jeśli nie uda się dojść do porozumienia z partnerem, możemy również złożyć wniosek o rozwód bezpośrednio do sądu. W ten sposób rozpoczyna się procedura.

Obowiązkowe uczestnictwo w ustawie o branżowych funduszach emerytalnych z 2000 r

Pomimo faktu, że pracodawcy w Holandii nie są zobowiązani do zorganizowania (dodatkowej) emerytury dla swoich pracowników, w pewnych okolicznościach mogą nadal być zobowiązani do zorganizowania emerytury. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy uczestnictwo w programie emerytalnym jest dla pracodawcy obowiązkowe za pośrednictwem ogólnobranżowego funduszu emerytalnego. Obowiązek ten powstaje, gdy do określonego sektora ma zastosowanie tzw. Wymóg obligatoryjny: opis zatwierdzony przez ministra sektora, do którego ma zastosowanie obowiązkowa przynależność do ogólnobranżowego funduszu emerytalnego. Ustawa o obowiązkowym uczestnictwie w branżowym funduszu emerytalnym z 2000 r. Reguluje możliwość obowiązkowego programu emerytalnego dla wszystkich pracowników w określonej branży lub sektorze.

Jeżeli uczestnictwo w branżowym funduszu emerytalnym jest obowiązkowe, pracodawcy działający w danym sektorze muszą zarejestrować się w tym branżowym funduszu emerytalnym. Następnie fundusz żąda podania informacji o pracownikach, a pracodawcy otrzymują rachunek za składkę emerytalną, którą muszą opłacić. Jeżeli pracodawcy nie są zrzeszeni w takim ogólnobranżowym funduszu emerytalnym, mimo że istnieje taki obowiązek, to znajdą się w niekorzystnej sytuacji. Przecież w takim przypadku istnieje szansa, że ​​ogólnobranżowa emerytura nadal będzie żądać z mocą wsteczną pełnej składki za wszystkie lata. W Law & More Rozumiemy, że ma to drastyczne konsekwencje dla pracodawców. Dlatego Law & MoreSpecjaliści są gotowi pomóc Ci uniknąć takiej niedogodności.

Prawo emerytalneUstawa emerytalna

Rdzeniem prawa emerytalnego jest ustawa emerytalna. Ustawa o emeryturach zawiera przepisy, które:

 • Zakazać komutacji uprawnień emerytalnych
 • Przyznawanie praw w zakresie przeniesienia wartości w przypadku sukcesji pracodawcy;
 • nakazać uczestnictwo pracowników w odniesieniu do polityki dostawcy emerytur;
 • Wymagać minimalnej wiedzy fachowej w zakresie wiedzy członków zarządu instytucji emerytalnych;
 • uregulować sposób finansowania funduszy emerytalnych;
 • Określ minimalne obowiązki informacyjne świadczeniodawcy.

Jedna z innych ważnych regulacji w ustawie emerytalnej dotyczy warunków, jakie musi spełniać umowa emerytalna między pracodawcą a pracownikiem w przypadku jej zawarcia. W tym kontekście art. 23 ustawy emerytalnej stanowi, że umowa emerytalna musi zostać umieszczona w uznanym funduszu emerytalnym lub uznanym ubezpieczycielu emerytalnym. Jeśli pracodawca tego nie uczyni, a przynajmniej nie zrobi tego odpowiednio, naraża się na odpowiedzialność pracodawcy, która może zostać zainicjowana przez pracownika na podstawie ogólnych zasad prawa umów. Ponadto zgodność z przepisami i regulacjami w kontekście prawa emerytalnego, jak już wspomniano, jest monitorowana przez DNB i AFM, tak więc naruszenia są sankcjonowane również innymi środkami.

At Law & More Rozumiemy, że jeśli chodzi o prawo emerytalne, w grę wchodzą nie tylko różne złożone przepisy i regulacje, ale także różne interesy i złożone stosunki prawne. Dlatego Law & More stosuje indywidualne podejście. Nasi eksperci z zakresu prawa emerytalnego zanurzą się w Twojej sprawie i razem z Tobą ocenią Twoją sytuację i możliwości. Na podstawie tej analizy Law & More może doradzić, jakie kroki należy podjąć. Ponadto nasi specjaliści służą radą i pomocą podczas ewentualnego postępowania prawnego. Masz pytania dotyczące naszych usług lub prawa emerytalnego? Następnie skontaktuj się Law & More.

Chcesz wiedzieć co? Law & More może zrobić dla Ciebie jako kancelaria prawna w Eindhoven i Amsterdam?
Skontaktuj się z nami telefonicznie +31 40 369 06 80 lub wyślij e-mail na adres:
Pan. Tom Meevis, adwokat w Law & More – tom.meevis@lawandmore.nl

Law & More