Rekompensata za szkody niemajątkowe…

Wszelkie odszkodowania za szkody niematerialne spowodowane śmiercią lub wypadkiem do niedawna nie były objęte holenderskim prawem cywilnym. Te niematerialne szkody zawierają smutek bliskich krewnych spowodowany śmiercią lub wypadkiem ich ukochanej osoby, za które inna strona ponosi odpowiedzialność. Ten rodzaj rekompensaty jest bardziej gestem symbolicznym, ponieważ realistycznie nie można go zmierzyć do rzeczywistego żalu odczuwanego przez bliskiego krewnego.

Chociaż Sekretarz Stanu Teeven przedstawił nową propozycję legislacyjną od 18 grudnia 2013 r., Została ona sporządzona 16 lipca 2015 r., A ostatnio została zatwierdzona 10 kwietnia 2018 r. od wielu lat zmienia pozycję prawną krewnych, aby pomóc im w procesie żałoby. Odszkodowanie za szkody niematerialne w przypadku śmierci lub wypadku oznacza uznanie żalu i zadośćuczynienia dla tych, którzy ponoszą emocjonalne konsekwencje tych wydarzeń.

Odszkodowanie za szkody niemajątkowe w razie wypadku lub śmierci

Oznacza to, że krewni mają prawo do odszkodowania w przypadku śmierci lub długotrwałej niepełnosprawności marynarza z powodu wypadku przy pracy, za który pracodawca ponosi odpowiedzialność. Krewnych ofiar można podzielić na:

  • partner
  • dzieci
  • pasierbowie
  • rodzicom

Rzeczywista wysokość odszkodowania za szkody niemajątkowe w razie wypadku lub śmierci może się różnić w zależności od kontekstu zdarzenia. Kwota może wynosić od 12.500 20.000 do 1 2019 euro. Nowa ustawa dotycząca odszkodowania za szkody niemajątkowe w razie nieszczęśliwego wypadku lub śmierci wejdzie w życie XNUMX stycznia XNUMX roku.

Udostępnij
Law & More B.V.